Ohlédnutí za nedělním poježděním v toušeňské tělocvičně

Autor: RC.305
Sekce: Akce
Vydáno dne: 24.10.2009


Ježdění 2009V neděli 18.10. se již třetím rokem za sebou konala v toušeňské školní tělocvičně předváděcí akce určená pro všechny příznivce rádiem řízených aut. Ačkoliv účast dospělých, tedy převážně rodičů doprovázejících své ratolesti, nebyla tak hojná jako minulý rok, mladých zájemců vyzkoušet si své schopnosti při řízení aut v měřítku 1:28 přišlo opět dostatek.

Akce začala o něco dříve než v avizovaných 14.30 díky několika malým nedočkavcům. Pro mladé řidiče byly pro tentokrát připraveny dvě dráhy, jedna oválná na rozježdění a druhá větší, malinko složitější, určená pro malý měřený závod. Obě se okamžitě ocitly v obležení všech přítomných závodníků. Jezdilo se ve skupinkách po třech autech a aby si každý odjezdil svou porci spravedlivě, byl skupinkám odměřován čas pomocí budíku. Navíc bylo k dispozici více aut než minulý rok, takže nikdo nečekal dlouho a všichni si pořádně zajezdili.

Poježdění v tělocvičně 2009Organizátoři akce byli po zkušenostech z předchozích dvou ročníků již v klidu u vědomí, že používaná autíčka (Mini-Z a Iwaver) toho vydrží opravdu hodně, takže je styl některých menších řidičů - plný plyn, bum do mantinelu, zpátečka, bum do dalšího auta - nemohl rozházet. Ostatně každý začátek je těžký a tímto si projdou všichni začínající řidiči. Došlo sice ke dvěma menším poškozením aut, ale nijak vážným - na skutečných závodech to bývá kolikrát horší. Opět bylo vidět, že po chvíli seznamování se s řízením mnozí malí řidiči dostávali auto postupně "do ruky" a jezdili s přibývajícím časem lépe.

Po pořádném rozježdění přišel na řadu malý závod na větší dráze. Úkolem odvážných účastníků bylo ujet 5 kol v co nejlepším čase. Některým to šlo lépe, některým hůře, ale všichni se poctivě snažili a nakonec byli všichni bez rozdílu odměněni sladkými dobrotami. Dvě hodinky vyhrazené pro akci uběhly jak voda a troufám si říci, že všichni se rozešli domů s pocitem příjemně stráveného nedělního odpoledne.

Součástí akce byla i statická ukázka modelů aut a motocyklů v měřítku 1/5 až 1/10. Doufáme, že třetí ročník poježdění v tělocvičně přitáhne některé nové mladé zájemce o tento krásný koníček, který kromě radosti z ježdění s modelem přináší i mnohé užitečné zkušenosti a znalosti.

Závěrem bych chtěl poděkovat mému bratrovi ing. Jiřímu Nováčkovi za s přehledem zvládnutou organizaci a průběh akce a Péťovi Hluchému za pomoc s přípravou akce. Poděkování též patří řediteli naší základní školy Mgr. Martinu Černému za poskytnutí školní tělocvičny pro konání této akce, kterou, jak doufáme, rádi příští rok opět zopakujeme.

Výsledky malého závodu:

PořadíJménoČas (s)
1.Jirka Šmejkal37,8
2.Šimon Miller65
3Matyáš Marek72,2
4.Pepa Kostolanyi76,9
5.Jan Černý122
6.Dan Miller135
7.Petr Csapek157
8.Jakub Marek161

Obrázky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje