Pozvánka nejen na 2. závod Mini Offroad Čelákovice 2009/2010

Autor: RC.305
Sekce: Akce
Zdroj: Moje objevené Ameriky
Vydáno dne: 18.11.2009


Mini Offroad ČelákoviceMůj kamarád Honza Cinger, autor stránek Moje objevené Ameriky, které opravdu nejsou o Americe :), vždyť podtitul jeho stránek zní "nejenom díky mým RC motocyklům, RC buggynkám, RC tankům a RC vrtulníkům", mne poprosil, zda bych nezveřejnil jeho lákání na 2. závod Mini Offroad Čelákovice 2009/2010. Tímto tak milerád činím a předávám mu slovo, tedy spíše klávesnici.

Mini Offroad 1:18 Čelákovice"Bohužel se nebudu moci tohoto závodu v sobotu 21.11. zúčastnit, a tak bych jako náhradu za sebe rád získal některého z vás, návštěvníků tohoto svého webu. Existují dva atributy, kterými se závody v čelákovické Sokolovně zásadním způsobem odlišují od konvenční šedi většiny závodů kategorie MiniOffroad, a to nejenom v Česku, pro které stojí alespoň jeden z této série závodů navštívit.

Tím prvním a hlavním je čelákovická dráha - troufám si tvrdit, že takové poježdění si s modelem nenabízí žádná dráha v Česku, a i ve světě byste podobnou jen těžko hledali. Jednoznačně za to mohou její dva prvky, atypické pro ostatní dráhy určené modelům offroad v měřítku 1/18, kterými jsou plynulé oblouky různých poloměrů i úhlů (žádné devadesátistupňové "rohy"!) a mantinely, udržující model při rozumné jízdě uvnitř dráhy.

Příjemným doplňkem celkové atmosféry závodu je pak teplý oběd v ceně 60 Kč (ale v hodnotě mnohem vyšší) v příjemném prostředí klubu v 1. patře čelákovické Sokolovny.

Napadlo mě, že ucelený přehled obou těchto atributů ze všech závodů, kterých jsem se doposud zúčastnil, by mohl být tím nejlepším lákadlem.

A to nemluvím o ne zcela obvyklé možnosti, za pomoci nijak přemrštěné investice cca 3.000 Kč do modelu Thunder Tiger ZT2/ZK2 moci porovnat svou pilotní zručnost se stavebně i výkonově shodnými modely ostatních závodníků kategorie 2WD!"

Koneckonců, posuďte sami :-) a prohlédněte si fotografie.


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje