DuraTrax Evader DT - Docela pěkná dvoukolka

Autor: RC.305
Sekce: Auta
Zdroj: DuraTrax
Vydáno dne: 14.08.2010


Duratrax Evader DTKdyž jsem před mnoha lety začínal s RC auty, jedním z mých prvních modelů byl truck dvoukolka Stadium Thunder od Tamiye. Brácha si v té době pořídil též dvoukolku trucka Evadera od DuraTraxe a tak jsme pořádali líté souboje na zahradní dráze vytyčené hadicemi na zalévání. Od té doby tak mají dvoukolky pro mne své trvalé kouzlo, protože kromě samotného faktu, že jsem s nimi začínal, vyžaduje jejich řízení odlišný přístup než v případě přeci jen více populárních čtyřkolek. Za sebe bych řekl, že dvoukolky jsou o to zábavnější.

Duratrax Evader DTDuraTrax Evader DT se na trhu vyskytuje již nějaký ten čásek. Když jsem si ho před cca dvěmi měsíci všimnul na TowerHobbies, nejdřív jsem si bláhově myslel, že DuraTrax chytil vítr do plachet a vypustil nějaké samosebou čtyřkolkové vozítko, které bude vhodné pro expediční poježdění. Hned od počátku mi tam ale nehrálo to označení Evader, protože pod tímto názvem DuraTrax už léta vyrábí a prodává 2WD desetiny jak trucky, tak i bugginy. Duratrax Evader DTPotvrdilo se tedy, že tomu tak je i tentokrát. DuraTrax Evader DT je prostě jen další varianta, převlek prodávaný na této populární a vyzkoušené Evadeří platformě.

Spolkl jsem lehoučké zklamání a zavzpomínal na dobu, kdy jsem měl možnost tento podvozek-truck řídit. Jde o velmi odolný, spolehlivý a dobře fungující stroj a věřím, že tomu tak je i nadále. Musím říci, že na fotkách i na promovideu působí DéTéčko velice sympaticky. Kastle typu pick-up sice nepředstavuje nějaký konkrétní typ vozidla (zřejmě kvůli licenčním poplatkům), ale mě se její linie líbí. Přední velmi pružný a tudíž i odolný rám se světlomety, světelná rampa na zajímavě tvarovaném zadním ochranném rámu, realisticky vypadající kola, plnohodnotná rezerva, box na nářadí ... prostě taková docela pěkně vybavená kára.
Duratrax Evader DT - podvozek
Duratrax Evader DT - předek
Duratrax Evader DT - ložná plocha s rezervou

Co se týče parametrů, výrobce udává toto:
Délka:470 mm
Šířka:242 mm
Výška:205 mm
Hmotnost s baterkou:1.75 kg
Auto je dodáváno pouze v RTR sadě, která kromě baterky obsahuje vše potřebné, tedy i motor, regulátor a RC soupravu. Motor je 20z. Photon Speed 2, který je řízen regulátorem DuraTrax Sprint 2. RC souprava je typu Tactic, což je běžná 27MHz AM souprava - škoda, že není přítomna její 2,4GHz varianta. Servo je typu TSX200. Pro zprovoznění auta je potřeba dokoupit 7,2V pohonnou baterii a 8ks AA baterií nebo akumulátorů pro RC vysílačku.

Při koupi RTR sady si můžete vybrat celkem ze čtyř barev karoserie - černou. modrou, červenou nebo oranžovou. Na plastové díly poskytuje DuraTrax jednoroční Stress-Tech záruku - pokud se vám během prvního roku poškodí nebo zlomí některý z plastových dílů, DuraTrax je vám bezplatně vymění.

Cena auta se venku pohybuje okolo 150,- USD. Karoserie a další díly jsou dostupné i samostatně jako náhradní, takže by neměl být problém je použít po případné adaptaci i na jiném vozidle.

Produktové stránky DuraTrax Evader DT.
Duratrax Evader DT - černá karoserie
Duratrax Evader DT - modrá karoserie
Duratrax Evader DT - oranžová karoserie
Duratrax Evader DT - červená karoserie

- Obrázky - DuraTrax.com (Hobbico, Inc.) -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje