Jak proběhlo nedělní odpoledne s RC modely aut

Autor: RC.305
Sekce: Akce
Vydáno dne: 27.10.2010


Ježdění 2010Tato akce proběhla předminulou neděli dne 17.10.2010 odpoledne v tělocvičně místní základní školy se začátkem ve 14 hodin a koncem okolo 17 hodiny v podvečer. Sice se zpožděním, ale přece, našel jsem si klidnou chvilku, abych se k jejímu průběhu vrátil a několika větami popsal, jak vlastní akce proběhla. Šlo o další představení našeho koníčka a modelářské odbornosti místním rodičům a především jejich dětem. Akce, kterou organizuje můj bratr s mým malým přispěním, se již pomalu stává toušeňskou podzimní tradicí.

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 17.10.2010Je to vidět i z toho, že rodiče po osobních zkušenostech z předchozích ročníků již posílají jen své ratolesti s vědomím, že o ně bude dobře postaráno. Děti, hlavně kluci, pak přicházejí s tím, že se na každého z nich dostane, aby si zařádili s několika modely dálkově řízených aut a třeba i našli zalíbení v tomto krásném koníčku.

Akce samotná začala naší přípravou v jednu odpoledne. Brácha se synem Honzou a dalšími mladými pomocníky Adamem a Petrem postavili dva malé okruhy z dílů Kyosho dráhy pro auta Mini-Z a Iwaver (měřítko 1:28). Jeden okruh byl ve tvaru jednoduchého oválu pro seznámení s řízením a auty, druhý byl o malinko složitější. Důvodem pro stavbu dvou oválů je i to, že obvykle jezdí naráz 4 až 5 aut, tak aby si moc nepřekážely.Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 17.10.2010 Pro tento rok jsme připravili novinku, jíž byla možnost zajezdit si s pomalým "velkým" modelem, k čemuž přišel vhod crawler Venom Creeper (měřítko 1:10), který jsem dodělal v sobotu před akcí. Tuto část jsem tedy dostal na triko já a s pomocí žíněnky, částí švédské bedny, dvou přinesených prken a "houpačky" jsem postavil jednoduchou dráhu pro Creepera. Samozřejmou součástí akce byla i výstavka našich či zapůjčených modelů, aby návštěvnici viděli, s čím vším se dá jezdit. K vidění byly modely offroad i onroad aut a motocyklů různých měřítek i výrobců s elektrickým i benzínovým pohonem.

Venku bylo hezky, svítilo sluníčko, tak jsme si říkali, kolik lidí příjde tentokrát. Účast nás opět mile překvapila, o co míň přišlo dospělých, o to více přišlo dětí, téměř dvacet. V naprosté většině vydržely až do konce celé akce. Organizaci kolem osmadvacetin dostali na starost "mladí" Honza s Adamem a Petrem, kteří dohlíželi, aby se u obou drah a celkem pěti aut děti pravidelně prostřídávaly. Já pak odchytával právě nejezdící děti po trojicích, aby si zkusili objet pár koleček s Creeperem.

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 17.10.2010Brácha se zhostil role průvodce po výstavce a vrchního dohlížitele. Občas musel některé příliš rozdováděné závodníky, kteří se spíše než v plynulé jízdě zhlédli v "Rychle a zběsile" a demoličním derby, krotit. I tentokrát došlo k lehkému poškození dvou aut, ale nic, co by nešlo opravit. Mini-Zetka (i Iwavery) opět prokázaly, že vydrží neskutečně mnoho a jsou i přes svou vyšší počáteční investici vhodným náčiním do závodních začátků. Creeper také prošel zatěžkávací zkouškou a po nepočítaných nárazech a kotrmelcích přežil bez poškození.

Pro zpestření se s malými auty opět jel krátký závod, kde celkem dvanáct odvážlivců změřilo na okruhu své síly. Jelo se 5 kol na čas, někteří okruhem doslova prolétli, dalším to šlo o něco hůře, ale všichni se bez vyjímky snažili.

Výsledky závodu:
PořadíJménoČas
1.Marek Matyáš0:26,60
2.Martin Šulc0:28,86
3.Jaroslav Skála0:31,37
4.Vít Bouřil0:34,69
5.Vojta Bouřil0:38,66
6.Vítek Rychtařík0:54,84
7.Šimon Müller0:55,06
8.David Rauš1:06,54
9.Dan Müller1:15,19
10.Jakub Marek2:01,66
11.Viktor Puscasu3:11,10
12.Míša Puscasu3:18,50

Závěrem bych chtěl poděkovat mému bratrovi Jirkovi za organizaci celé akce, "mladým" Honzovi, Adamovi Hoznauerovi a Petrovi Hluchému za vydatnou pomoc při stavbě a pořádání akce a v neposlední řadě řediteli místí základní školy Mgr. Martinu Černému za zapůjčení školní tělocvičny. Též děkuji Pavlu Holubovi z RC klubu TJ Spartak Čelákovice za zapůjčení "pětiny" Porsche na výstavku.

Další fotografie z akce najdete v galerii.

Níže si můžete pustit krátké video z akce - těch pruhů si prosím nevšímejte :), je to natáčeno foťákem.

Video je umístěno na kanále stránek RC.305 na YouTube - RC305cz.

- Fotografie, video - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje