Pevnostní háky a tažná oka z RCOffroad.cz

Autor: RC.305
Sekce: Scale doplňky
Vydáno dne: 06.08.2011


Háky a okaV předchozím článku Šekle a tažný hák z RCOffroad.cz jsem v samotném závěru slíbil pokračování a představení dalších scale doplňků a produktů z nabídky zmíněného e-shopu. V tomto článku se tedy podíváme na další pěkné věci, mezi které patří dva typy pevnostních háků a dále na tažná oka, též dva typy, která nás mohou zajímat zvláště s ohledem na různé typy šeklů popisovaných minule.

Pevnostní háky i tažná oka jsou dodávány v klasickém uzavíratelném plastikovém pytlíku s logem e-shopu na papírovém přebalu. Jedno balení (set) obsahuje sadu 2 ks háků nebo tažných ok. Ty jsou primárně určeny pro montáž na nárazník modelového auta, kde se budou vyjímat nejlépe, ale dají se samozřejmě použít i jinde. Udávané ceny jsou aktuální k datu vyjití tohoto článku.

Každé balení (set) dále obsahuje sadu drobného montážního materiálu - 8 ks černých inbusů M2x6 mm, 8 ks matiček M2 a 16 ks podložek M2 (vnitřní průměr 2,2 mm) - ostatně na obrázku níže si to můžete přepočítat sami :)
Pevnostní háky RC Offroad - balení
Háky a oka RC Offroad černé
Pevnostní háky a tažná oka RC Offroad - spojovací materiál

Pevnostní háky

Jako první vám představuji Pevnostní hák set 2ks za 158,- Kč. Set obsahuje již zmíněný spojovací materiál. Jednotlivé díly háku jsou vyřezány laserem a svařeny. Hák je určen pro lano o průměru až 4 mm. Spodní díl - základna háku má jednoduchý čtvercový tvar se zaoblenými rohy. Povrchová úprava je provedena práškovou barvou a na výběr je černá, červená a oranžová barva. Na fotografii je pevnostní hák v černém provedení:
Pevnostní hák RC Offroad
Na další fotografii je dobře vidět tvar háku:
Pevnostní hák RC Offroad

Rozměry pevnostního háku:
- Velikost základny: 15 x 15 mm
- Tloušťka základny: 1,1 mm
- Výška háku vč. základny: 11,4 mm
- Délka x šířka háku: 16,3 x 3 mm
- Ústí háku: 4,2 mm
- Průměr montážních otvorů: 2,1 mm

Další hák v pořadí je prodáván pod názvem Pevnostní hák Defender set 2ks černý, též za 158,- Kč. Platí pro něj to samé co pro předchozí, čili obsahuje spojovací materiál, vyřezán je laserem a svařen, pro průměr lana max. 4 mm a finiš černou práškovou barvou - v jiné barvě není nabízen. Spodní díl - základna háku je na rozdíl od předchozího háku obdélníková a složitěji tvarovaná. Hák je v obou případech stejný.

Pevnostní hák RC Offroad

Rozměry pevnostního háku:
- Velikost základny: 16,1 x 13 mm
- Tloušťka základny: 1,8 mm
- Výška háku vč. základny: 12 mm
- Délka x šířka háku: 16,3 x 3 mm
- Ústí háku: 4,2 mm
- Průměr montážních otvorů: 2,1 mm

Na další fotografii jsou oba pevnostní háky vedle sebe, takže můžete dobře porovnat velikost a tvar jejich spodních dílů - základen. Závěrem jsem provedl "test kompatibility" s tažným hákem z předchozího článku, protože co kdyby, že... :)
Pevnostní háky RC Offroad - srovnání
Pevnostní hák + tažný hák RC Offroad = pasují

Tažná oka

Tažné oko set 2ks za 158,- Kč též obsahuje spojovací materiál. Jednotlivé díly oka jsou vyřezány laserem a svařeny. Oko je určeno např. pro šekle o průměru až 4 mm. Spodní díl - základna oka je jednoduchá čtvercová se zaoblenými rohy. Povrchová úprava je provedena práškovou černou barvou.
Tažné oko RC Offroad
Na této fotografii je dobře vidět tvar oka:
Tažné oko RC Offroad

Rozměry tažného oka:
- Velikost základny: 15 x 15 mm
- Tloušťka základny: 1,1 mm
- Výška oka vč. základny: 10,8 mm
- Průměr x šířka oka: 7,9 x 3 mm
- Průměr otvoru oka: 4,2 mm
- Průměr montážních otvorů: 2,1 mm

Podobně jako u pevnostních háků je Tažné oko Defender set 2ks černá, též za 158 Kč,-, dodáváno s obdélníkovým a složitěji tvarovaným spodním dílem - základnou. Opět se budu opakovat - spojovací materiál, vyřezáno laserem a svařeno, určeno pro šekle o průměru až 4 mm, povrchová úprava je provedena práškovou černou barvou.

Tažné oko RC Offroad

Rozměry tažného oka:
- Velikost základny: 16,1 x 13 mm
- Tloušťka základny: 1,8 mm
- Výška oka vč. základny: 11 mm
- Průměr x šířka oka: 7,9 x 3 mm
- Průměr otvoru oka: 4,2 mm
- Průměr montážních otvorů: 2,1 mm

Na další fotografii jsou obě tažná oka pro porovnání vedle sebe. Poslední fotografie pak ukazují tažné oko se třemi v předchozím článku představenými šekly - 4 mm, 3 mm a 3x3 mm. Jak sami můžete vidět, právě posledně uvedený typ šeklu si s těmito tažnými oky nejlépe "sedne" díky své šířce.
 
Tažná oka RC Offroad - srovnání
 
Tažné oko a šekl 4 mm RC Offroad
Tažné oko a šekl 3 mm RC Offroad
Tažné oko a šekl 3x3 mm RC Offroad

- Fotografie - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje