Gumicuky, lano a kurty z RCOffroad.cz

Autor: RC.305
Sekce: Scale doplňky
Vydáno dne: 21.08.2011


Gumicuky, lano a kurtyZačátkem měsíce jsem napsal dvě recenzičky na scale doplňky z nabídky známého e-shopu RCOffroad.cz. Po několika šeklech, různých hácích a pár okách se tentokrát podíváme na scale doplňky, jejichž pomocí můžete připevnit užitečný náklad (samozřejmě scale...) třeba na nosič, něco někam odtáhnout nebo naopak svou RC expediční káru stylově přitáhnout. V této recenzi vám představím sadu gumicuků, tažné lano a tažné kurty.

Balení gumicuků, tažné lano, tažné kurty z RCOffroad.czGumicuky, tažné lano i kurty jsou dodávány v klasickém uzavíratelném plastikovém pytlíku s logem e-shopu RCOffroad.cz na papírovém přebalu. Jedno balení (set) gumicuků obsahuje dva páry a jedno kvarteto gumicuků o různé délce. Tažné lano se prodává samostatně po jednom kuse, tažné kurty pak v páru. Udávané ceny jsou aktuální k datu vyjití tohoto článku.

Gumicuky

Jak jsem již výše poznamenal, gumicuky se dodávají v setu, který obsahuje pár gumicuků o délce cca 100 mm (měřeno od konců ok háčků), dále kvarteto gumicuků o délce cca 120 mm a nakonec pár gumicuků o délce cca 150 mm. Gumicuky lze pořídit v různých barevných variantách - oranžovočerné, oranžovožluté, červenočerné, černožluté, černé, zelenozelené a signální zelené. Set stojí 290,- Kč.

Gumicuky jsou zhotoveny z gumolanka o průměru 3 mm a jsou tedy i funkční. Gumicuky se dají natáhnout přibližně na tyto délky (délka v klidu / délka po natažení) - 100 / 150 mm, 120 / 170 mm, 150 / 220 mm. Na obou koncích jsou gumicuky opatřeny háčky zhotovenými z pružinového drátu 0,6 mm. Háček včetně svinuté části pro uzlík gumolana je dlouhý cca 19 mm.

Gumicuk o průměru 3mm a délce 100 mm černý:

Gumicuk 3 mm RCOffroad
Detail háčku gumicuku:
Gumicuk 3 mm RCOffroad

Pokud převedu rozměry gumicuků do reálu, tak gumolano by bylo tlusté 3 cm a háček by byl skoro 9 cm široký. Ve srovnání se skutečnými gumicuky běžně používanými třeba na přichycení nákladu ke střešním zahrádkám jsou tedy takové přerostlé. Vadit to samozřejmě může a nemusí, podle toho, jak bazírujete na scale rozměrech - gumicuky jsou jinak funkční a použitelné.

Z RCOffroad.cz jsem dostal ještě vzorek gumicuku, který je na tom měřítkově lépe než výše uvedené. Je zhotoven z gumolanka o průměru 1,5 mm, háček také vypadá lépe - svinutá část pro uzlík je též menší, pouze oko háčku je stejně velké jako u předchozích. Pokud vezmu v potaz velikosti maketových zahrádek, které se prodávají nebo které jsem viděl podomácku vyrobené, viděl bych rozumnou velikost oka tak na max. 5 mm.

Gumicuk o průměru 1,5 mm:

Gumicuk 1,5 mm RCOffroad
Detail háčku gumicuku:
Gumicuk 1,5 mm RCOffroad

Tažné lano

Tažné lano prodávané za 98,- Kč je dlouhé cca 102 cm a je zhotoveno z bílého provazu o průměru cca 2,5 mm. Na obou koncích je lano zakončené okem o průměru cca 25 mm. Konec oka je s lanem pevně svázán a zasmrštěn bílou bužírkou. Na oku je navlečena bužírka z oranžové umělé textilie. Lano je inzerováno jako kinetické - je mírně pružné.

Tažné lano:

Tažné lano RCOffroad
Detail oka tažného lana:
Tažné lano RCOffroad

Tažné kurty

Tažné kurty za 77,- Kč se prodávají v sadě obsahující 2 ks kurt. Jedna kurta je dlouhá cca 31 cm a je zhotovena ze žluté umělé textílie o šířce 10 mm. Na obou koncích jsou oka o průměru cca 30 mm s navlečenou šedou bužírkou, též z umělé textílie. Na kurtě je černý nápis "NOSNOST 5000 KG". Kurty jsou k dostání i v zelené barvě.

Tažná kurta:

Tažná kurta RCOffroad
Detail oka tažné kurty:
Tažná kurta RCOffroad
Detail nápisu na kurtě:
Tažná kurta RCOffroad

Lano a kurty jsem zkoušel tahem v rukou a vypadá to, že by neměly mít problém udržet modelové expediční vozidlo běžné hmotnosti.

- Fotografie - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje