Ohlédnutí za V. nedělním odpolednem s RC modely aut

Autor: RC.305
Sekce: Akce
Vydáno dne: 15.11.2011


Ježdění 2011Předminulou neděli proběhlo v Lázních Toušeni již páté nedělní odpoledne s RC modely aut. Tradiční podzimní akce proběhla v tělocvičně místní základní školy se začátkem ve 14 hodin odpoledne a s koncem okolo 17 hodiny v podvečer. Rád bych se několika větami i fotografiemi vrátil k jejímu průběhu. Jako i na předchozích akcích, i zde šlo o další představení našeho koníčka a modelářské odbornosti místním rodičům a především jejich dětem. Současně se přiznávám k opravě nadpisu zvacího článku z 28.10., neboť jsem se konečně správně dopočítal, že šlo ne o čtvrté, ale opravdu již páté setkání. Letí to, letí...

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 6.11.2011 V prvé řadě musím vyseknout pochvalu a poděkování mému bratrovi Jirkovi za organizaci celé akce, našim mladým pomocníkům Honzovi, Petrovi a Vojtovi za pomoc při pořádání akce a v neposlední řadě řediteli místí základní školy Mgr. Martinu Černému za zapůjčení školní tělocvičny.

Jelikož v den konání akce se udělalo venku opravdu hezky a po delší době zase vysvitlo sluníčko, měli jsme trochu obavy, co to udělá s účastí. Nakonec, podobně jako v předchozích letech, akce myslím proběhla k oboustranné spokojenosti a zúčastněné děti i rodiče doufáme strávili příjemné nedělní odpoledne. Hlavně kluci si zařádili s několika modely dálkově řízených aut a třeba si v nejbližší budoucnosti najdou cestu k tomuto krásnému koníčku.

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 6.11.2011Oproti minulosti byl v jedné části tělocvičny postaven pouze jeden, zato větší a tedy i delší okruh. Ten byl určený pro prohánění malých dálkově řízených modelů aut v měřítku 1:28. Ve druhé části pak byla připravena jednoduchá opičí dráha s několika překážkami a garáží, kde bylo možné pomalu prohánět a zkoušet parkovat RC auto v měřítku 1:10 - tento rok šlo o model Tamiya Volkswagen Touareg na podvozku CC-01.

Již tradiční součástí akce byla i výstavka našich modelů, aby návštěvnici viděli, jaké modely lze pořídit a provozovat. Představeny byly modely offroad i onroad aut i motocyklu různých měřítek i výrobců s elektrickým i benzínovým pohonem.

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 6.11.2011Brácha se zhostil role průvodce akcí a se synem Honzou organizovali dění kolem dráhy pro malá auta. Scénář je každý rok podobný - tentokrát jezdily naráz čtyři auta, děti se pravidelně po skupinkách střídali u řízení. Jako obvykle i letos občas převládla touha některých malých závodníků to pořádně rozparádit. Malá Mini-Zetka i Iwavery opět prokázaly, že mají neskutečnou odolnost (některé modely jsou již více jak 6-7 let staré!) a jsou vhodným náčiním do závodních začátků i na takové to malé domácí ježdění. Velký Touareg i díky tomu, že byl nastaven na pomalou jízdu, jezdil také bezúdržbově a díky lexanové karoserii zvládl bez problémů všechny karamboly.

Nedělní odpoledne s RC modely aut v toušeňské školní tělocvičně - 6.11.2011Pro zpestření odpoledne se s malými RC auty opět jel krátký závod, kde celkem devět statečných malých pilotů změřilo na okruhu své síly. Jelo se 5 kol na čas. Některým to šlo lépe, některým hůře, všichni se ale bez vyjímky snažili dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Výsledky závodu:
PořadíJménoČas (m:s)
1.Marek Matyáš0:27
2.Matěj Bača0:28
3.Jakub Marek0:37
4.David Danko1:07
5.Dan Belán1:09
6.Bořek Novák1:43
7.Matyáš Novák2:27
8.Kuba Tuháček2:32
9.Karel Tumberský3:00

Další fotografie z akce najdete v galerii.

Děkujeme všem rodičům i dětem za návštěvu akce a doufáme, že se příští rok opět sejdeme.

- Fotografie - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje