Jak to vypadá s novými vysílačkami Flysky?

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 13.12.2011


FlyskyNení to tak dávno, co jsem v článku Nové vysílačky Flysky - GT2B, GT3C, GT4 a FS-T6 popisoval novinky inzerované na stránkách čínského výrobce Flysky. Dle předběžných informací se měla alespoň část novinek objevit na trhu v průběhu listopadu. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, v prodeji z toho zatím není nic. To se týká i nového 8-kanálového přijímače Flysky FS-R8C. Nyní bych mohl zavtipkovat něco o soudruzích a plnění pětiletých plánů ;), ale tohle se stává i jiným, podstatně známějším firmám a nemusí být ani z Číny. Nicméně se objevilo pár dalších informací, pojďme se na ně tedy podívat.

Na stránkách e-shopu Wowrcmodel můžeme najít novinky v podobě volantovek od Flysky v nabídce, zatím ale bez cen. O některých vlastnostech těchto vysílaček se dalo díky minimálním informacím na stránkách výrobce spíše jen spekulovat, avšak fotografie z výše uvedeného e-shopu hodně prozrazují, především u typů FS-GT2B a FS-GT3C.

Jak už jsem psal v předchozím článku, vysílačka FS-GT2B je evolucí typu FS-GT2. Ke dvěma kanálům přibyl třetí, stavový on/off. Na obrázku je poměrně detailní pohled na ovládací panel vysílačky - jak je vidět, ovládací prvky jsou stejné, jako u GT2, jen jinak rozložené. Máme tu tedy vypínač, trimy pro plyn a volant, přepínače reverzu plynu a volantu, nastavení dvojích výchylek (D/R), párovací tlačítko a dvě kontrolky, jednu indikující zapnutí a druhou indikující stav baterky/akumulátoru.

Navíc je zde však cosi, co vypadá jako další kontrolka s označením CHG, zřejmě zkratka pro CHARGE a tedy indikace stavu nabíjení. Žádný další ovládací prvek, například k reverzaci třetího kanálu, se tedy nekoná.

Flysky FS-GT2B
Flysky FS-GT2B

Vysílačka FS-GT3C je vylepšenou edicí typu FS-GT3B, který je poměrně populární díky možnosti nahrát alternativní firmware. Co na obrázku hned praští do očí, je možnost sejmutí sloupku s volantem, i když to vypadá, že bez šroubováku se stejně neobejdete. Trochu mi pak uniká smysl této fíčury, která přidává do cesty signálů z volantu další zřejmě dotykový (?) konektor.

Flysky FS-GT3C
Flysky FS-GT3C

Jistotu však máme u obou vysílaček v tom, jak jsou napájené. Z popisu i fotek je jasné, že mi vyšel tip z předchozího článku. Je použit LiPo akumulátor s označením FS-B800 typu 1S o napětí 3,7V a kapacitě 800mAh. K nabíjení je použit USB kabel, který má na jedné straně klasický USB konektor do počítače a na straně druhé miniUSB konektor - jeho protikus tedy musí být někde na vysílačkách. Tím se tedy zřejmě vysvětluje i kontrolka nabíjení CHG (?) na GT2B. Co se týče akumulátoru a nabíjení, vidím tři možné nepříjemnosti:

Z obrázků je též patrné, že obě vysílačky mají výměnné hřbety rukojetí, jak to známe z některých typů vysílaček třeba Hitec nebo Spectrum.

Téměř jisté je, že stejně řešené napájení, jak je výše uvedeno, bude mít i vysílačka FS-GT4. K této vysílačce zatím nic moc bližšího není, maximálně trochu lepší obrázek :), ze kterého je patrné, že displej je hodně podobný tomu, co známe z FS-GT3B:

Flysky FS-GT4

Páčkovka FS-T6 mírně probublává fórem RC Groups. Píše se tam o možnosti, že tato vysílačka by se měla brzo objevit v nabídce Hobby Kingu, na druhou stranu cca měsíc starý příspěvek hovoří o reakci Flysky v tom smyslu, že se teprve testuje finální verze vysílačky a o datumu vypuštění nebo o ceně se ještě neví nic. Tož časem uvidíme, ale evidentně "až za rok" :)

Flysky FS-T6

- Fotografie - WowRcModel, Flysky, RCB2B -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje