Jak uložit soubor s firmwarem pro vysílačku GT3B

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 20.04.2012


Flysky FS-GT3BObčasné dotazy k osvětlení správného postupu uložení souborů s firmwarem pro vysílačku GT3B mne přiměly k vytvoření tohoto článku. Postup samotný je jednoduchý, ale je zcela pochopitelné, že žádný učený z nebe nespadl a vždy je lépe se ubezpečit, že se nedělá nějaká chyba. Pro správné uložení souborů s firmwarem potřebujete jen malinko odvahy a myš s fungujícím pravým tlačítkem :)
(Aktualizováno 26.4.2012 a 30.4.2012 - viz text kurzívou)

Soubory s firmwarem pro vysílačku GT3B najdete na mateřském GitHubu nebo na mých stránkách v sekci Download. Pro oba případy je postup uložení víceméně stejný.

 1. Na GitHubu klikněte na libovolný soubor obsahující firmware a otevře se vám stránka zobrazující obsah souboru. Myší najeďte vpravo na výběr  Raw  a klikněte na něm pravým tlačítkem. Dále postupujte podle bodu 3)
  Firmware download
 2. Edit 30.4.2012 - V mé sekci Download jsou nyní k dispozici zazipované balíčky dle verzí firmwaru obsahující soubory firmwaru ve správném formátu a odpovídající verze ChangeLogu a manuálu.
  U mne v sekci Download najeďte na symbol stahování souboru a klikněte na něm pravým tlačítkem myši. Dále postupujte podle bodu 3)
  Firmware download
 3. Vyskočí okénko, kde najděte a klikněte levým tlačítkem myši na odkaz "Uložit odkaz jako..."
  Firmware download
 4. Otevře se okénko, kde si vyberte místo (disk, adresář...) kam chcete soubor s firmwarem uložit. Současně dole vyberte "Uložit jako typ: Všechny soubory".
  Firmware download
  Edit 26.4.2012 - Za názvem souboru může, ale nemusí být vidět přípona .s19 - to záleží na nastavení možností složky (pod Windows 7 viz "Nástroje/Možnosti složky/Zobrazení" a v tom zatržítko "Skrýt příponu souborů známých typů"). Pokud koncovku nevidíte, doporučuji zkušebně soubor uložit a zkontrolovat, zda má příponu nebo ne - vím, že v minulosti mě to jednou zlobilo, ale už si nepamatuji proč :). Pokud je vše v pořádku, můžete při příštím ukládání souborů přejít k bodu 5). Pokud přípona chybí, můžete ji v průběhu ukládání pro jistotu připsat ručně - klikněte do řádku "Název souboru:" a za název souboru připište příponu ".s19".
  Firmware download
 5. Dejte "Uložit" a máte hotovo.

Výše uvedený postup je platný pro operační systém Microsoft Windows 7. Ve starších OS Windows bude tento postup obdobný.

- Fotografie - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje