Jak je to s pamětí modelů u open-source firmwaru pro vysílačku GT3B/GT3C

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 28.05.2012


Flysky FS-GT3B / GT3CKomentáře pod posledním článkem o vypuštění verze 0.6.1 open source firmwaru pro GT3B/GT3C mi připoměly, že jsem se v té hromadě článků o přeprogramování firmwaru vysílačky GT3B/GT3C zřejmě nezmínil o dosti důležité věci. Ta se týká souvislosti mezi verzí firmwaru a (ne)zachováním obsahu pamětí modelů. Tímto krátkým článkem to tedy napravuji.

Předem upozorňuji na soubor VersionNumbers.txt, který najdete v psx-ově repozitáři na GitHubu obsahujícím veškeré soubory kolem open-source firmwaru pro vysílačku GT3B/GT3C. Uvedený soubor totiž popisuje dosti důležitou věc, jíž je číslování firmwaru a jeho význam. Firmware nedostává své číslo podle toho, jak se psx zrovna vyspinkal nebo co vytáhne papouch z klobouku ;), ale má to samozřejmě svůj pevný řád a pravidla. Jinak bychom, lehce upravenými slovy klasika, s vysílačkami lezli jak opice po stromech :)

Obsah a význam souboru VersionNumbers.txt

Níže uvádím originální znění souboru spolu s překladem.

Stručně a jasně řečeno:

Změna ve způsobu programování firmware

S výše uvedeným přímo souvisí i změna ve způsobu programování firmware, ke které došlo od verze firmwaru 0.6.0. Z důvodu lepšího využití dostupné paměti v řídícím mikroprocesoru psx umístil část pamětí modelů do EEPROM a část do FLASH paměti. Je proto nutné postupovat při přeprogramování firmwaru specifickým způsobem se zadáním počáteční a koncové adresy firmwaru. Zvláště koncová adresa bude u každé verze firmwaru jiná. Hodnota obou adres je vždy uvedena v manuálu k příslušné verzi firmwaru. Budu na to vždy upozorňovat i v mých článcích ohlašujících novou verzi firmwaru, ostatně jste si toho již museli všimnout ve dvou předchozích článcích ohlašujících firmware 0.6.0 a 0.6.1.

Pokud použijete standardní postup přeprogramování bez zadání počáteční a koncové adresy, všechny paměti modelů uložené ve FLASH paměti budou smazány!


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje