Návod pro open-source firmware vysílačky GT3B od BeNNyho

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 14.10.2012


Flysky FS-GT3BPokud pečlivě sledujete, co na mých stránkách "šustnu" o vysílačkách Flysky a hlavně o open-source firmwaru, možná vám neušla existence chlívečku Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C na fóru RC4x4.cz. Zde jsem před časem dal na vědomí, že český překlad víceméně stručného anglického manuálu k open-source firmwaru nebude, tedy ne ode mne. Naštěstí pro vás ;) se vyskytl kolega modelář BeNNy, který si pro sebe jistým způsobem překlad manuálu pro open-source firmware verze 0.5.1 udělal a tímto ho tedy dává k dispozici ctěné modelářské veřejnosti.

FlySky GT3B - tříkanálová vysílačka s velkým LCD displejemJen bych se krátce vrátil k důvodům, proč jsem překlad nakonec vypustil ze svých plánů. Jsou to, bez nároku na pořadí, nedostatek času, lenost :) a jistá kontraproduktivnost takového návodu. Řekl jsem si, že pouhý překlad termínů a pár poznámek kolem by stejně nic moc neřešil. Raději pomalu připravuji jakýsi tutoriálek, kde se budou řešit konkrétní případy, ať už ty běžné, nebo i nějaké speciálnější. Sázím při tom samozřejmě i na to, že k tomuto můžou přispět i sami uživatelé vysílaček GT3B a dalších s open-source firmwarem, kteří se návodem prokousali k nastavení funkcí vysílačky dle svých představ.

Nyní se vrátím k návodu od BeNNyho. Předkládám vám ho tak, jak jsem ho dostal, nijak jsem do něj nezasahoval, ani jej neupravoval. Je určen pro 6-kanálovou verzi 0.5.1 open-source firmwaru; nyní sice již máme verzi 0.6.1, která přináší některé i zásadnější změny, ale rozdíl v naprosté většině funkcí mezi verzemi zase tak velký není. Návod je tvořen dvěma soubory:

  1. gt3b_menu_ch6_0.5.1_by_BeNNy.xls
  2. gt3b_menu_ch6_0.5.1_by_BeNNy.doc
XLS soubor obsahuje tabulku s funkcemi a parametry, DOC pak vlastní manuál lehce okomentovaný BeNNym. Oba soubory jsou ve formátu MS Office 97-2003, takže jdou bez problémů otevřít ve starších verzích MS Office nebo třeba v OpenOffice. Můžete si do nich tedy vpisovat svoje poznámky a komentáře.

Oba soubory návodu stáhnete v zazipovaném souboru GT3B_manual_by_BeNNy.zip.

Na závěr děkuji BeNNymu za čas a odvedenou práci i ochotu podělit se s ostatními. Pokud byste jej chtěli v nějaké věci týkající se GT3B a návodu kontaktovat, najdete jej na fóru RC4x4.cz pod nickem BeNNytom.


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje