Nové scale doplňky od Absimy a Ansmann Racing

Autor: RC.305
Sekce: Scale doplňky
Vydáno dne: 28.11.2012


Nové scale doplňky od Absimy a Ansmann RacingNěmeckou modelářskou firmu Absima jsem na svých stránkách zmiňoval zhruba před čtyřmi měsíci v souvislosti s vysílačkou Absima SR3P. Jak víme, tato firma byla založena skupinou lidí, kteří odešli od další známé německé modelářské firmy Ansmann Racing. Tyto rošády nás však zajímat nemusejí, důležité je, jaké produkty nám firmy nabízejí. V případě těchto dvou firem se jejich nabídky silně překrývají. Na Akroshopu.cz, který prodává výrobky obou firem, jsem před nedávnem narazil na nové scale doplňky od Absimy i Ansmanna, pojďme se tedy na ně podívat.

Doplňky jsou, tedy měly by být, v měřítku 1:10. Hned úvodem musím poznamenat, že popisované doplňky, kromě jednoho, nás nutí v tom dobrém slova smyslu trochu "modelařit" :). Dodávají se totiž nenabarvené, v barvě plastu, ze kterého jsou vyrobeny. Pokud je tudíž nechcete ještě nějak vylepšit, každopádně je musíte nabarvit - no, nemusíte, ale nabarvené určitě vypadají líp ;) Fotky zde uvedených nabarvených doplňků pak berte jen jako inspiraci - nabarvit si je samozřejmě můžete dle libosti a potřeby.

Doplňky jsou, samozřejmě kromě zástěrek, vyrobeny z tvrdého plastu černé barvy. Vystříknuty jsou docela čistě, bez zbytečných otřepů a propadlin. Na nabarvení budou vhodné běžné modelářské barvy (Revell, Humbrol, Agama, ...), ať už štětcem, nebo stříknutím. Zástěrky kol jsou vyrobeny z přiměřeně ohebné černé pryže. Cena doplňků je řekl bych docela příznivá.

Kladivo a sekera - scale doplněk od Absimy

Model sekery a kladiva

Kód výrobku: 2320017
Výrobce: Absima Doplněk najdete zde. Aktuální cena je 39,- Kč.
Kladivo a sekera

Zvedák - scale doplněk od Absimy

Model zvedáku

Kód výrobku: 2320016
Výrobce: Absima Doplněk najdete zde. Aktuální cena je 49,- Kč.
Zvedák

Hasicí přístroj - scale doplněk od Absimy

Model hasicího přístroje

Kód výrobku: 2320018
Výrobce: Absima Doplněk najdete zde. Aktuální cena je 49,- Kč.
Hasicí přístroj

Kanystr na vodu - scale doplněk od Absimy

Model kanystru na vodu

Kód výrobku: 2320019
Výrobce: Absima Doplněk najdete zde. Aktuální cena je 79,- Kč.
Kanystr na vodu

Zástěrky na kola - scale doplněk od Ansmann Racing

Gumové zastěrky kol

Kód výrobku: 125000659
Výrobce: Ansmann Racing Doplněk najdete zde. Aktuální cena je 79,- Kč.
Zástěrky na kola

Poznámka k Akroshopu - ke svému smutku jsem zaregistroval, že s prodejnou na Balabence to již odpískali a výdejní místo se nachází v Uhříněvsi. Škoda, měl jsem to po cestě z práce a občas jsem se tam rád zastavil, byť jen na "čumendu".

- Fotografie - Michal Nováček, Akroshop.cz -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje