Světelný maják - RC Police Petrol Car 360 Degree Rotation LED Light

Autor: RC.305
Sekce: Osvětlení auta
Vydáno dne: 10.02.2013


Světelný maják - RC Police Rotation LED LightNedávno jsem tu popisoval programovatelný světelný majáček SM1 od firmy BEL. Tentokrát se podíváme na jeho jednoduššího bratříčka z Číny, který je již delší dobu v prodeji například na R2hobbíes pod dlouhým názvem RC Police Petrol Car 360 Degree Rotation LED Light (Cylinder). Tento světelný majáček je určen pro použití hlavně u RC modelů policejních, hasičských nebo nákladních aut, stavebních strojů a samozřejmě nejen u nich.

Popis světelného majáčku

Majáček s červeným světlem mi přišel zabalený v dosti rozměrné krabičce, kterou výrobce používá pro celou řadu dalších světelných majáčků a ramp. Ty jsou vyobrazeny na zadní straně krabičky:
RC Police Car Rotation LED Light
RC Police Car Rotation LED Light

Majáček se skládá z bílé plastové základny, jejíž spodní montážní část je uchycená šroubkem M2x12, a průsvitného krytu obsahujícího malou destičku elektroniky se čtyřmi LED diodami. Nabízí se ve třech provedeních lišících se barvou světla - modrý, oranžový a červený:

RC Police Car Rotation LED Light
RC Police Car Rotation LED Light
RC Police Car Rotation LED Light

Majáček je 23mm vysoký, průměr bílé plastové základny je 15,5mm, průměr průsvitné části je 13mm. Majáček je opatřen připojovacím kablíkem o délce 20cm:

RC Police Car Rotation LED Light

Detail majáčku - pod průhledným krytem je vidět destička se čtyřmi LED diodami:

RC Police Car Rotation LED Light

Součástí balení je i jednoduchý jednostránkový návod obsahující obrázky s montáží jednotlivých typů majáčků, včetně rozměrových náčrtků potřebných otvorů. Pro tento majáček je potřeba vyvrtat díru o průměru cca 10mm:

RC Police Car Rotation LED Light

Připojovací kablík majáčku je nutné připojit do řídící jednotky, která obstarává vlastní funkci majáčku (blikání). Ta se pak připojuje do přijímače nebo jiného zdroje napájení o maximální velikosti 6V:

RC Police Car Rotation LED Light
Řídící jednotka je tvořena malou destičkou o velikosti 25 x 10mm:
RC Police Car Rotation LED Light

Majáček bliká třemi způsoby - pomalejší simulace otáčení majáčku, rychlejší simulace otáčení majáčku a přerušované blikání majáčku. Tyto následují neustále sekvenčně za sebou, každá sekvence trvá cca 3 sekundy - viz video níže.

Video

Stručné představení a ukázka funkce světelného majáku:

Technické údaje

ParametrHodnota
Napájení modulu4,8 až 6V (BEC)
Proudová spotřebaaž 40mA
Rozměry (Š x V)15,5 x 23 mm
Délka připojovacích kablíků
(včetně konektoru)
Majáček - 20cm
Řídící jednotka - 11 + 12cm (napájecí + připojovací)
HmotnostMajáček - 4g
Řídící jednotka - 2g

Na R2hobbies lze majáček objednat za cenu USD 4,90 bez dopravy. Pokud chcete majáček samostatně zapínat a vypínat volným kanálem vysílačky, je potřeba si pořídit nějaký RC spínač, např. tento z Hobby Kingu.

- Fotografie - Michal Nováček, RadshapeRCshop -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje