RC souprava Absima CR4T brzy v prodeji

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 23.02.2013


RC souprava Absima CR4T brzy v prodejiRelativně čerstvý vítr z Číny opět dorazil do německé Absimy. Na jejích stránkách se před nedávnem objevilo upozornění na novinku v podobě čtyřkanálové RC soupravy Absima CR4T, která půjde teprve do prodeje. Absima již delší dobu prodává 2,4GHz RC soupravy Absima CR2S a CR3P, které mají původ v čínských vysílačkách Flysky. Absima CR4T je pak ekvivalentem nedávné čtyřkanálové novinky Flysky FS-iT4, která je vybavena i telemetrií. Podívejme se tedy, jak nová Absima vypadá.

Popis vysílačky Absima CR4T

Název vysílačky Absima CR4T znamená Colt Radio 4-kanálová Team. Co se týče technických údajů, zde vás odkáži na můj předchozí článek o soupravě Flysky FS-iT4, protože jak jsem již v úvodu článku naznačil, jde o stejnou vysílačku. Na první pohled je však zřejmé, že Absima "oblékla" svoji vysílačku do jiného futrálu. Za sebe můžu říci, že se mi líbí daleko více než řekněme lehce extravagantní FS-iT4.

Absima CR4T

Co je však nejzajímavější, Absima tentokráte pamatovala i na dosti opomíjenou skupinu levorukých RC automodelářů, protože volant se dá přehodit na druhou stranu. Pro levoruké ovládání jsou uzpůsobeny i ostatní ovládací prvky. Žádnou fotku vysílačky z druhé strany jsem nenašel, ale určitě postačí obrázek z návodu k vysílačce Absima CR4T:

Absima CR4T

Další odlišností, kterou jsem vyčetl z návodu, je použití čtyř kousků NiMH AA tužkových akumulátorů 1,2V pro napájení vysílačky - FS-iT4 používá 3.7V LiPo akumulátor o kapacitě 1200mAh. V balení RC soupravy jsou přiloženy 4 ks akumulátorů o kapacitě 1000mAh, což není mnoho, ale bez problémů můžete použít své tužkové akumulátory o vyšší kapacitě a nejlépe s nízkým samovybíjením, např. Sanyo Eneloop.

Návod k Absimě dále potvrzuje fakt, že USB konektor na vysílačce se používá pouze pro případný upgrade firmware vysílačky a funkci emulátoru. Tato funkce je tu opět pouze zmíněna a nijak víc nerozvedena. Aspoň je nějaký návod k dispozici, Flysky nebyla do této doby schopna dát návod na FS-iT4 na své stránky...

Obsah balení RC soupravy Absima CR4T

Artikel Nr./Item number: 2000003

Další zakoupitelné příslušenství

Obrázky vysílačky Absima CR4T

Níže si prohlédněte, jak vysílačka Absima CR4T a její příslušenství vypadá. Zde je patrné i jiné provedení ovládacích prvků na rukojeti vysílačky - oproti tlačítkům na FS-iT4 jsou zde použity dva potenciometry s vroubkovanými točítky, které lze ovládat z obou stran rukojeti. Předpokládám, že pro přehození volantu na druhou stranu bude potřeba odšroubovat ty tři viditelné inbus šroubky:
Absima CR4T
Absima CR4T
Absima CR4T
Čtyřkanálový přijímač Absima R4FS s konektorem pro připojení AS-BUS sériového expanderu a čidel:
Absima R4FS
Čidla, které se připojují do přijímače - toto je napěťové čidlo:
Absima CR4T
Optické čidlo otáček:
Absima CR4T
Magnetické čidlo otáček:
Absima CR4T
Sériový AS-BUS expander pro rozšíření kanálů (obdoba systému Futaba S.BUS):
Absima CR4T

Odkazy

Zajímavé odkazy týkající se vysílačky Absima CR4T:

Předpokládané ceny

Uvedené ceny jsou v Kč:
Komplet RC souprava - 3890,-
Přijímač R4FS 2,4Ghz 4-kanál. - 699,-
Rozšiřovací modul přijímače R4FS - 350,-
Napěťový senzor telemetrie - 209,-
Magnetický senzor otáček - 340,-
Optický senzor otáček - 280,-
Teplotní senzor - 340,-

- Fotografie - Absima -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje