Nový přijímač Flysky FS-GR3F

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 06.05.2013


Nový přijímač Flysky FS-GR3FZhruba v lednu jsem zaregistroval existenci nového tříkanalového přijímače Flysky FS-GR3F. Přijímač je inovací vzhledově stejného předchůdce FS-GR3C. Ten byl a zřejmě ještě je přikládán k vysílačkám Flysky (FS-GT2, GT2B, GT3, GT3B, GT3C) a jejich klonům a nyní je nahrazován právě novějším typem. Informací o FS-GR3F bylo ze začátku méně než žádné, stránky Flysky o tomto přijímači tradičně mlčely. Nyní se dají jeho technické údaje dohledat na stránkách výrobce alespoň u vysílaček, například u FS-GT3C.

Parametry přijímače FS-GR3F

Jelikož u přijímače FS-GR3F došlo oproti staršímu FS-GR3C k jistým úpravám hardwaru a změnám některých parametrů, pojďme se na ně podívat:

Inovace u přijímače FS-GR3F

Přijímač FS-GR3F používá stejný přenosový systém jako jeho předchůdce, což je logické, má-li být kompatibilní s na začátku článku uvedenými vysílačkami. Původně Flysky uváděla u tohoto přijímače rozsah napájení 4,5-8,4V (tedy až pro 2S LiPo), ale pak to bylo opraveno na "klasiku" max. 6,5V. Připojování přijímačů na vyšší napětí než 6,5V je tedy i nadále takříkajíc "bez opory v zákoně" :) .

Byl zřejmě lehce změněn i hardware přijímače. Stačí se podívat na fotografii přijímačů FS-GR3C a FS-GR3F vedle sebe, abyste si povšimli dosti zásadaní změny (přijímač FS-GR3C vlevo, FS-GR3F vpravo):

Flysky FS-GR3C a FS-GR3F

Ano, došlo ke změně pozice bindovacího konektoru. Zatímco na starším přijímači FS-GR3C strkáte bindovací propojku do konektoru třetího kanálu, na inovovaném FS-GR3F ji strkáte do konektoru VCC.

Nevím, jaké návody dává Flysky fyzicky ke svým RC soupravám, ale ke stažení jsou stále jen návody s původním přijímačem FS-GR3C. Věřím, že se tak najde dost lidí, kteří si této změny nevšimnou a budou marně zápasit se spárováním přijímače s vysílačkou. Oba přijímače vypadají téměř stejně a popisky zvláště u zažitých výrobků nikdo nečte.

Pokud si tedy budete v nejbližší době pořizovat RC soupravu od Flysky nebo samostatný přijímač, dejte si na tento fakt pozor. To se týká nejen originálů od Flysky, ale i dalších firem, které dodávají RC vysílačky i přijímače od Flysky pod svým jménem.

- Fotografie - Flysky, UltimateRC - photo by x5252x -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje