Nabíječka Flysky FS-BC101

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 07.03.2014


Nabíječka Flysky FS-BC101Již před dlouhou dobou jsem psal o nabíječce Flysky FS-BC101, která slouží k nabíjení LiPo akumulátorů určených do novějších vysílaček Flysky typu FS-GT2B, FS-GT3C a FS-iT4. Paradoxně byla v té době tato nabíječka uváděna na stránkách výrobce Flysky, ale nebyla v prodeji, kdežto nyní se již na stránkách Flysky nenachází, zato v prodeji ano :) Pokud byste měli o tuto nabíječku zájem, v článku najdete základní technické údaje nabíječky, kde jí lze zakoupit a něco málo o dalším Flysky akumulátoru.

Nabíječka Flysky FS-BC101

Nabíječka se skládá ze tří částí - síťového AC/DC adaptéru, nabíjecího kabelu a nabíjecí základny. Síťový adaptér je opatřen standardním USB portem, takže jeho použití je víceméně univerzální. Stejně tak i nabíjecí kabel má na jednou konci klasický USB konektor a na druhém miniUSB konektor; ten se nachází ve formě protikusu na nabíjecí základně. Díky této univerzalitě můžete podle libosti nabíjet akumulátor přímo ve vysílačce, nebo mimo vysílačku v nabíjecí základně. To se může hodit, pokud chcete nabíjet víc akumulátorů pro vysílačku naráz a máte k dispozici i jiné USB nabíječky a příslušné kabely.

Flysky FS-BC101Nabíjecí základna obsahuje malou kontrolku, signalizující stav nabíjení akumulátoru.

Parametry nabíječky

Není též problém připojit nabíjecí základnu Flysky k USB nabíječce jiného výrobce, některé typy jsem tu již dříve popisoval.

Flysky FS-BC101

Kde zakoupit

Nabíječku Flysky FS-BC101 lze sehnat například na Ebayi. Při výběru si dejte pozor na správný typ síťového AC/DC adaptéru, berte typ s EU adaptérem. K dispozi jsou i varianty s adaptérem určeným pro Velkou Británii (UK), USA (US) a Austálii (AU). Cena nabíječky s EU adaptérem začíná mezi 13-14 dolary i s dopravou.

Akumulátor Flysky FS-B1200

Vedle vcelku běžně dostupných náhradních 3,7V LiPo akumulátorů Flysky FS-B800 o kapacitě 800mAh se již častěji objevují v prodeji i akumulátory Flysky FS-B1200 o kapacitě 1200mAh. Ty přišly na trh spolu s vysílačkou Flysky FS-iT4, ale dají se použít i ve vysílačkách GT2B a GT3C. O třetinu vyšší kapacita není k zahození. Na Ebayi jsou k dostání za cenu od cca 17,- USD.
Flysky FS-B1200

- Fotografie - Flysky -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje