RC souprava Hobbyking GT2E AFHDS 2A 2.4GHz

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 07.09.2014


RC souprava Hobbyking GT2E AFHDS 2A 2.4GHzNa stránkách Hobbykingu se před pár dny objevila nová RC souprava Hobbyking GT2E AFHDS 2A 2.4GHz. Jde v pořadí o druhou volantovou vysílačku původem od Flysky, která používá nový přenosový systém AFHDS 2A. O tomto systému jsem se již zmiňoval v souvislosti s RC soupravou Flysky FS-GT2F 2,4GHz, která se objevila v nabídkách modelářských prodejců před přibližně dvěma měsíci.

Flysky AFHDS 2A system

Představení RC soupravy

Hobbyking GT2E je jednoduchá dvoukanálová RC souprava se základní funkčností pracující v pásmu 2,4GHz. Od pohledu je jasné, že tělo vysílačky má základ ve starší RC soupravě Flysky FS-GT2B (Ukázka). Plastové výlisky byly viditelně upraveny, jak je vidět například na tvaru pevné antény i nohy vysílačky:

Hobbyking GT2E
Hobbyking GT2E

Volant je Flysky klasika, tzn. disk volantu je opatřen tvrdším vroubkovaným silikonovým návlekem, který mně osobně velmi vyhovuje. Protože vysílačka je dvoukanálová, oproti typu GT2B samozřejmě nemá na rukojeti ovládací tlačítko třetího kanálu. Šedé části rukojeti mohou být ze silikonu pro příjemnější úchop, nebo jen šedě zbarvené:

Hobbyking GT2E

Hobbyking GT2E

Všechny ovládací prvky a kontrolky se nacházejí na vrchu vysílačky pod kouřově zbarveným odklápěcím krytem. Ve srovnání s vysílačkou GT2B je rozmístění ovládacích prvků jiné - ta má knoflíky trimů plynu/řízení a omezení výchylek řízení uspořádány svisle, u GT2E jsou vodorovně:

Hobbyking GT2E

V parametrech vysílačky je zmíněn jak DSC, tak i nabíjecí konektor - oba by měly být tvořeny konektorem typu jack 3,5mm. Na obrázcích jsem našel pouze jeden jack konektor, na zadní straně vysílačky hned pod hranou odklápěcího krytu (viz obr. výše).

Noha vysílačky je masívnější než u GT2B díky jinému způsobu napájení:

Hobbyking GT2E

K napájení jsou použity čtyři baterky nebo akumulátory velikosti AA. To na jedné straně umožňuje použít články s vysokou kapacitou pro dlouhý provoz vysílačky, na straně druhé ale zvyšuje váhu oproti vysílačce GT2B s lehkým LiPo 800mAh akumulátorem (a ta je opravdu příjemně lehká):

Hobbyking GT2E

Funkce a parametry RC soupravy

Vysílačka je vybavena základními funkcemi. Pod odklápěcím krytem se odspoda nachází vypínač (OFF-POWER-ON), knoflíky trimů kanálu řízení a plynu (ST.TRIM a TH.TRIM) a omezení výchylek na kanálu řízení (ST.DR), dvě kontrolky R.LED (rudá - napájení) a G.LED (zelená - párování, provoz a stav baterky) a přepínače reverzu kanálů plynu a řízení (ST.REV a TH.REV) spolu s párovacím tlačítkem (BIND).

Parametry vysílačky

RC souprava je dodávána s novým AFHDS 2A přijímačem Hobbyking GT2E, což je ekvivalent nového přijímače Flysky FS-A3 (Ukázka). K přijímači náleží typická výbava v podobě párovací propojky a krátkého anténního brčka:

Hobbyking GT2E receiver

Párovací propojka se strká do konektoru Vcc:

Hobbyking GT2E receiver

Parametry přijímače

Přijímač je opět klasické Flysky konstrukce a je vybaven kontrolkou indikující provozní stavy včetně procesu párování. Malým tlačítkem se nastavuje funkce failsafe na kanálu plynu - ta zabrání ujetí modelu při ztrátě signálu. Škoda, že rozsah napájecího napětí není aspoň do 8,4V, podobně jako u AFHDS přijímače FS-GR3F.

Co se týče vzájemné kompatibility systému AFHDS a AFHDS 2A, v diskuzi pod přijímačem GT2E jeden přispěvovatel napsal, že tento přijímač spároval s vysílačkou Turnigy 9XR (páčkovka) osazenou 2,4GHz modulem Flysky. Jelikož poslední 2,4GHz modul od Flysky je typ FS-TM002 s AFHDS systémem (Ukázka), vypadá to, že AFHDS 2A přijímače by měly jít párovat i s AFHDS vysílačkami. Ale doporučoval bych vyčkat na další potvrzení této skutečnosti (a doufejme, že GT2E přijímač je opravdu AFHDS 2A a nejde o chybu v popisu).

Odkazy a cena

Produktová stránka RC soupravy - Hobbyking GT2E AFHDS 2A 2.4ghz 2 Channel Radio System

Produktová stránka přijímače - Hobbyking GT2E 2.4Ghz Receiver 3Ch

Aktuální cena RC soupravy Flysky FS-GT2E je na Hobbykingu 20,- USD (bez dopravy). Součástí balení soupravy je kromě přijímače i párovací propojka, krátké brčko pro anténu a manuál. Samotný přijímač je k mání za 8,26 USD (bez dopravy).

- Obrázky - Hobbyking -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje