Max Speed Technology nabídne expediční podvozek CMX

Autor: RC.305
Sekce: MST CMX
Vydáno dne: 19.08.2015


Max Speed Technology nabídne expediční podvozek CMXMST - Max Speed Technology je tchaj-wanský modelářský výrobce dosud hlavně známý svou produkcí kvalitních RC modelů aut, podvozků, kol a dalších doplňků určených pro v Asii velmi populární drift. Neustále vzrůstající popularita expedičního ježdění evidentně nenechává spát ani v oboru netradičním výrobcům. Před pěti dny tak proto poněkud překvapila zpráva, že MST přijde s vlastním expedičním podvozkem s označením CMX.

Max Speed Technology

O novince CMX výrobce Max Speed Technology (MST) prozatím stručně informuje na svém facebookovém profilu. Ten je aktuálně jediným zdrojem informací, protože na stránkách MST není v současné době o CMX ani zmínka.

Kromě obrázků představujících nový desetinový podvozek je známo již jen to, že podvozek bude umožňovat tři rozvory, a to 242mm, 252mm a 267mm; převodový poměr pak v rozsahu 1:19 až 1:42. Pokud se vám uvedené rozvory zdají nějaké povědomé, pak ano, máte pravdu - jsou to přesně tytéž rozvory, co nabízí populární podvozek CC-01 od Tamiye. A kdo zná dosavadní nabídku MST, nebude až tolik překvapen - firma je známá tím, že do svých setů používá lexanové karoserie právě od Tamiye.

Podle jednoho z vyjádření MST to vypadá, že CMX přijde nejprve jako samostatný podvozek. Pokud MST bude i s tímto podvozkem nabízet nějaké sety, pak jen můžeme hádat, s kterou karoserií od Tamiye přijde nejdříve ;) Na uvedené rozvory se pak vedle Tamiye nabízejí i další možnosti použitelných karoserií.

Podvozek CMX na obrázcích

Obrázky jsou řazeny od nejnovějších přírůstků. Průběžně doplňováno.

20.11.2015

Fotografie, které našel rc-vitek na Facebooku. Další pohled na podvozek - disky jsou hodně podobné těm od Axialu, ale nejde o beadlocky:

Max Speed Technology CMX

Tak se kterou karoserií přijde CMX do prodeje ;) - Toyota LC40 nebo Hilux, Unimog 406 či snad Bronco? Nebo jen samostatný podvozek?

Max Speed Technology CMX

30.10.2015

Další várka fotografií podvozku. Rejd vypadá velmi dobře. Doufejme, že podvozek nebude dodáván s klasickými Tamiya "puky" (pneumatikami), jak je známe z podvozků CC-01:

Max Speed Technology CMX
Max Speed Technology CMX
Max Speed Technology CMX
Max Speed Technology CMX

23.10.2015

Téměř úplný podvozek a kompletní přední a zadní náprava:

Max Speed Technology CMX

16.10.2015

Ochutnávka dalších dílů, např. sestavený rám, části náprav a ozubená kola:

Max Speed Technology CMX

6.10.2015

Ochutnávka prvních dílů, např. šavle rámu a motorové plato:

Max Speed Technology CMX

7.9.2015

Optroti obrázkům ze 14.8.2015 jsou tyto detailnější a ukazují jisté změny. Těžko ale říci, jestli reflektují postupný vývoj při návrhu podvozku, nebo možné sestavitelné varianty. Všimněte si totiž, že u starších obrázků je klec pro pohonný akumulátor nad zadní nápravou a nad přední se nachází krabička pro elektroniku. Na novějších obrázcích je klec pro akumulátor nad přední nápravou a krabička pro elektroniku se nachází pod klecí:

Max Speed Technology CMX

Max Speed Technology CMX

Max Speed Technology CMX

14.8.2015

Max Speed Technology CMX

Max Speed Technology CMX

Max Speed Technology CMX

Cena ani dostupnost nového podvozku zatím není známá.

- Obrázky, logo - Max Speed Technology -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje