3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

Autor: RC.305
Sekce: Auta
Vydáno dne: 30.07.2016


3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EXDalší modelářský výrobce, který cítí příležitost v rostoucím segmentu RC scale a expedičních modelů, je hong-kongský 3Racing. Je znám produkcí hlavně silničních a driftovacích modelů aut a velkého množství tuningových dílů pro modely jiných výrobců. 3Racing nově ukázal pár obrázků podvozku s velmi předběžným označením Crawler EX, který však přináší několik velmi zajímavých vlastností.

Logo 3Racing

Na první pohled se jedná o vcelku běžně vypadající scale podvozek v desetinovém měřítku, ne nepodobný známému SCX10 od Axialu a dalším jiným. Vidíme klasický rám zřejmě zhotovený z ocelových C-profilů, spojených plastovými příčníky, centrální plato pro uchycení linků a motoru s převodovkou a nástavce pro uchycení tlumičů s dlouhým chodem. Přední i zadní náprava je v konfiguraci 4-link. Podvozek má mít rozvor nastavitelný v rozsahu 270 až 335mm:

3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

To zajímavé však přichází s pohledem na provedení náprav. Jejich konstrukce vypadá oproti dosud známým nápravám komplikovaně, ale má to důvod. Nápravy 3racing mají nejenže mít nastavitelný odklon kol, ale i sbíhavost a záklon (rejdového čepu):

3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

Obrázek uvažovaného tlumiče pro podvozek Crawler EX. Je typu piggyback, tedy s přídavnou olejovou nádobkou, která má být funkční (i když u RC modelů této velikosti je spíše na okrasu):

3Racing 1,9 Scale Machine - The Crawler EX

Další předběžné informace říkají, že šířka podvozku má být nastavitelná v rozsahu 215 až 235mm. Průměr domečku diferenciálu je přiměřených 34mm. Kola mají mít průměr 96mm nebo 108mm, karoserie má mít skryté uchycení, součástí by měl být též motor řady 540 s 55z.

O datu dostupnosti tohoto zajímavého podvozku zatím není známo nic bližšího. Vzhledem k tomu, že k dispozici je zatím jen několik 3D obrázků, tipuji, že dříve než "někdy příští rok" to nebude.

- Obrázky - 3Racing Fans FaceBook -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje