Nová šestikanálová volantová RC souprava FlySky FS-GT5

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 22.04.2017


Nová šestikanálová volantová RC souprava FlySky FS-GT5Dle informace zveřejněné na AsiaTees představil čínský výrobce FlySky na právě probíhajícím Hobby Expo China 2017 (21.4.-23.4.) novou šestikanálovou volantovou RC soupravu FS-GT5. Bude dodávána s novým přijímačem FS-Gi6 a v prodeji by se měla objevit prý již v červnu. Souprava bude pracovat v pásmu 2,4GHz a využívat aktuální přenosový systém FlySky AFHDS 2A.

FlySky AFHDS 2A logo

Více se o nové RC soupravě zatím neví, na stránkách Flysky o ní také není ani zmínka. Mají být prý dostupné dvě verze vysílačky (?), jedna s možností napájení pomocí 4ks článků velikosti AA ("tužkové"), druhá s LiPo akumulátorem. Tvarově vysílačka vychází ze starší tříkanálové vysílačky FS-GT2B, mohla by tedy být i relativně lehká, minimálně verze s LiPo - výhoda pro expedice. Na rozdíl od GT2B ale předpokládám, že nebude mít výměnné gripy na hřbetu rukojeti. Rozmístění ovládacích prvků na rukojeti je velmi podobné vysílačce GT3C, podle popisky je jasná funkce tlačítka pro ovládání třetího kanálu CH3; popisky ostatních ovládacích prvků nejsou bohužel čitelné:

RC souprava FlySky FS-GT5 2,4GHz 6ch

Vysílačka je vybavena sklopnou anténou. Podlouhlá tlačítka na boku za volantem budou zřejmě sloužit k ovládání trimů. Nějak mi tu chybí ovládací prvek pro čtvrtý kanál...:

RC souprava FlySky FS-GT5 2,4GHz 6ch

Vysílačka je na horní straně vybavena modře podsvíceným černobílým LCD displejem. Pod ním se nachází ovládací kolečko pro pohyb v menu, tlačítko BACK pro návrat v menu a BIND tlačítko pro párování s přijímačem. Pod ovládacím kolečkem se nachází posuvný vypínač pro zapnutí/vypnutí vysílačky. Nad displejem jsou dva otočné knoflíky označené CH5 a CH6, což značí, že vysílačka bude mít 4 kanály proporcionální a 2 stavové. Na displeji se mezi funkcemi k výběru nabízí i záložka CRAW (crawler), lze tedy doufat v nějaké funkce pro ovládání crawlerů:

RC souprava FlySky FS-GT5 2,4GHz 6ch

Vysílačka bude dodávána v setu spolu s novým šestikanálovým přijímačem FlySky FS-Gi6; jeho další parametry také nejsou zatím známy. Z popisku na fotografii lze nejistě vyčíst, že rozsah napájecích napětí bude mít 4 až 8,4V, takže konečně i pro 2S:

RC souprava FlySky FS-GT5 2,4GHz 6ch

Předběžná cena setu nevypadá špatně, mluví se o 89,- USD.

Originální článek na AsiaTees - FlySky FS-GT5 6 Channel Transmitter & FS-Gi6 Receiver Set

- Zdroj, fotografie - AsiaTees -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje