RC Adventure Scale Trophy 2017 - shrnutí kategorie C1+C2

Autor: RC.305
Sekce: RC AST
Vydáno dne: 03.12.2017


RC Adventure Scale Trophy 2017 - shrnutí kategorie C1+C2Tímto článkem navazuji na předchozí velmi stručné shrnutí výsledků RC Adventure Scale Trophy za rok 2017. Nyní však nabízím pohled z pera osoby nejpovolanější, Ondry sWiNe Košťála, jakožto jednoho z organizátorů těchto bohulibých akcí. S Ondrou se v několika článcích podíváme nejen na shrnutí jednotlivých kategorií, ale též i na zajímavé modely některých účastníků RC AST.

Shrnutí kategorie C1+C2 na RC AST

Již zaběhnuté třídy C1/Street a C2/Offroad měly letos naplánován start do své třetí sezony. Řekněme, že startovní pole jezdců se ustálilo na jakémsi pevném základu, který byl doplněn nepravidelnou účastí závodníků, kteří si tuto zábavu chtěli vyzkoušet. Počet startujících v těchto třídách osciloval mezi patnácti až třiceti jezdci.

Největší účast byla na Kokoříně:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Ve třídě C1/Street je povinnost nastoupit do závodu s karosérií z tvrdého materiálu (obvykle ABS), takže se jedna vyloženě o maketové modely. Převládaly zde karoserie Toyota Hilux, Land Rover Defender, nebo různé variace Jeepů, zpravidla na podvozcích MEX nebo MST.

V kategorii C2/Offroad jsou již častěji zastoupeny modely na podvozku Axial ve všelijakých modifikacích - objevily se například i nápravy od Vanquish Products nebo SSD. Místně byly použity i modely MST nebo Vaterra Ascender. V této kategorii je možné startovat i s lexanovou karosérií, takže bylo k vidění několik klasických karosérií z RTR modelů od Axialu – Jeep Rubicon, Honcho, nebo dokonce prehistorické stříbrné Dingo Petra Sejka. Nicméně ani tady nechyběly klasické karosérie jako Hilux nebo Defender z ABS.

Technické přejímky před prvním závodem:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Medailová umístění ve Streetech (C1) byla podstatně pestřejší, jak v Offroadech (C2) a umístění jezdců se poměrně střídala, což bylo ovlivněno také ne úplně pravidelnou účastí. Začátek sezony měl výborně rozjetý Tomáš Malaťák (Tomas71), jedoucí s krásným bílým Hiluxem v barvách Katoni Teamu. Po dvou vítězstvích si koledoval o titul, nicméně absence v posledním závodě tyto plány zmařila. Naproti tomu jeho největší rivalové Vláďa Špička (Špíca) a Jarda Kajzr (JardaDC) nevynechali jediný závod, což se v závěrečném součtu vyplatilo. Vláďovi s dalším Hiluxem dvě stříbra zajistily i stříbro celkové a Jarda startující s Defenderem po zisku jedné bronzové a jedné zlaté medaile obsadil finální vítěznou pozici v poháru. Rozdíl mezi prvními dvěmi byl pouhé dva body. Na Tomáše tak zůstala až celková třetí příčka.

Jedno z nejhezčích aut startovního pole - Toyota Hilux Tomáše Malaťáka:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Kategorie Offroadů (C2), tedy více upravených expedičních aut, měla obsazení na příčkách nejvyšších bez větších výkyvů a celá sezona se tak nesla v režii tří jezdců, jen s proměnlivým pořadím. Za nitky tahal Radek Ungr (Raun) s Fordem F-350, Karel Lopata (Bruce) s Toyotou Hilux a Lukáš Foubík (Lucky Luky) jedoucí s Jeepem JK Truggy. Každý z jmenovaných si sáhl během sezony na vítězství, takže finální počítání výsledků bylo hodně napínavé. V posledním závodě dokonce musel rozhodnout rozstřel v podobě rychlé "erzety" mezi Radkem a Karlem. Závěrečné zhodnocení výsledků nakonec dopadlo tak, že bronz bral Radek Ungr a stříbro Lukáš Foubík. Vítězem kategorie C2/Offroad v roce 2017 se stal a zlato získal Karel Lopata.

Pickup Dodge Čendy Bergmana je již legendou českých expedic:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Honza Šanda startoval letos s velice zajímavým projektem Defendera na portálových nápravách MST:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Lukáš Foubík byl jeden z adeptů na zlato ve třídě C2:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Ford F-350 Radka Ungra při týmové spolupráci v technické sekci:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Tomáš Nekola představil Jeep YJ ve velmi poutavém designu:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Těsné soutěsky bylo mnohdy obtížné s dlouhými auty zdolat:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Ani zde se jezdci nevyhnuli technickým závadám:

RC Adventure Scale Trophy 2017

V sezoně 2018 budou líté boje v jednotlivých kategoriích jistě i nadále pokračovat. Vedle nových účastníků, které rádi přivítáme, se dá očekávat i příliv nových vozidel do startovního pole, především pak modelů Traxxas TRX-4, případně HPI Venture, což jsou novinky uvedené na trh v druhé půli tohoto roku.

Výsledky

RC Adventure Scale Trophy 2017

Nejlepší jezdci obou kategorií:

RC Adventure Scale Trophy 2017

Vše o RC Adventure Scale Trophy najdete na stránkách fóra RC4x4.cz a na Facebooku akce.

- Článek: Ondřej Košťál - sWiNe, fotografie: Petr Sejk - Hagrid92, RC Adventure Scale Trophy - Facebook -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje