Přijímač DasMikro 8 Channel AFHDS

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 10.12.2017


Přijímač DasMikro 8 Channel AFHDSPoměrně často tu referuji o zajímavé RC elektronice, která je k dostání na populárním čínském eshopu Banggood. Za poslední rok se jí tam urodilo tolik, že sotva stíhám sledovat, natož o tom psát. Jednou z mnoha relativně čerstvých novinek je osmikanálový AFHDS přijímač, nabízený pod plným názvem DasMikro 8 Channel AFHDS Surface Receiver For FlySky GT3B GT3C Transmitter.

Jak už z názvu vyplývá, přijímač je určen pro vysílačky FlySky s přenosovým systémem AFHDS. Ty jsou na expedicích poměrně hojně používané, zvláště v podobě typů GT3B a GT3C. Ty pak často využívají open-source osmikanálový firmware autora psx-e. Kromě standardního osmikanálového přijímače FlySky jsou k dispozici i další; jeden osmikanálový AFHDS přijímač jsem zde již představil, avšak tento nový je přeci jen stravitelnější na zapojení díky provedení konektoru se standardně vyvedenými kanály a napájením.

Přijímač DasMikro 8 Channel AFHDS

Přijímač nabízí opravdu malé rozměry - 28x24x8 mm. V době, kdy se na RC expedičních vozidlech ovládá leccos a občas bývají problémy s místem pro nějakým způsobem voděodolné schování elektroniky, se malé rozměry vždy hodí.

Přijímač DasMikro 8 Channel AFHDS

Technické údaje:
- Počet kanálů - 8
- Pásmo - 2,4GHz
- Přenosový systém - AFHDS
- Modulace - GFSK
- Rozlišení - 1024
- Citlivost - -100dbm
- Napájení - 3,7 až 9,6Vss
- Délka antény - cca 110mm
- Rozměry - 28x24x8 mm
- Hmotnost - 4g

Zapojení konektoru přijímače:

Přijímač DasMikro 8 Channel AFHDS

Přijímač je kompatibilní s AFHDS vysílačkami FlySky, například s FS-GT2B, GT3B, GT3C, řadou i4 a i6, i10, TH9X, apod. Více napoví tabulka kompatibility RC vysílaček a přijímačů FlySky.

Přijímač nemá párovací propojku, místo toho používá automatické párování. Stav přijímače je indikován kontrolkou. Po zapnutí hledá cca 3s vysílačku v párovacím režimu, kontrolka bliká; pokud žádnou nenajde, pracuje s posledně napárovanou vysílačkou. Trvalý svit kontrolky pak indikuje spárování s vysílačkou; pokud kontrolka nesvítí nebo náhodně blíká, indikuje to žádné nebo špatné spojení.

Přijímač by měl být podle popisu vybaven funkcí failsafe, ovládanou tlačítkem, jehož stiskem by se mělo uložit aktuální nastavení všech kanálů. Na destičce však žádné tlačítko nevidím a vzorek přijímače (zatím) nemám; tuto funkci tak nelze potvrdit.

Produktová stránka - DasMikro 8 Channel AFHDS Surface Receiver For FlySky GT3B GT3C Transmitter

Cena - 357,- Kč i s dopravou do ČR.

- Zdroj článku a fotografie - Banggood -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje