RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Autor: RC.305
Sekce: Auta
Vydáno dne: 17.12.2017


RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky UngraHoncho Jirky Ungra, soutěžící v kategorii C3, bylo na první pohled zcela nenápadné a zdaleka nebudilo dojem nějaké brutální závodní bestie. To ovšem neznamená, že pod kapotou se nenachází dobře naladěné a fungující vozidlo, které s Jirkovými zkušenostmi může být zcela konkurenceschopné. To bylo ostatně potvrzeno Jirkovým vítězstvím v prvním ročníku kategorie C3 RC AST 2017.

Jirkův podvozek byl postaven na lehkém nízkém šasi vypáleném z hliníku:

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Nápravy pochází z Axialu SCX10, ale s těmi originálními mají společné prakticky pouze plastové obaly. Uvnitř se nachází zesílené heavy duty převody a tuning od české firmy MS Technology - kovové vložky, těhlice, kardanové poloosy a celý set řízení a držáku serva (na nápravě na stojato):

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Těhlice byly dále osazeny závažím pro získání co nejnižšího těžiště:

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Řízení bylo přesunuto za nápravu, aby vepředu nepřekáželo při přejezdu překážek. Závaží bylo naimplantováno i na zadní nápravu a celkově jsou nápravy rozšířeny asi o 20 mm oproti základu pro lepší stabilitu.

Pohon modelu byl vyřešen poměrně netradičně oproti ostatním modelům. Jirka nepoužil klasickou SCX10 převodovku, ale celokovovou převodovku MSP01 od MS Technology, která neumožňuje zástavbu DIGu. Tato převodovka byla do modelu nainstalována v sestavě s redukční převodovkou MP JET a menším stejnosměrným motorem MIG 480. Kardany od MS Technology jsou také kovové, takže na modelu není krom náprav prakticky jediný plastový díl. To zaručuje vysokou odolnost modelu v náročném terénu.

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Co se týče elektroniky, tak Jirka nešetřil na kvalitním servu a použil silný Hitec HS7954 (29 kg/cm při 7,4V). Regulátor je typu Mtronicks Tio Rock Crawler, který pohání již zmíněný motor MIG 480. Servonaviják RON 717 umožňuje rychlé odvíjení odblokováním ruční pojistky, což ušetří mnoho drahocenného času. Dvoučlánková baterie byla umístěna napříč před převodovkou. S pneumatikami Duratrax Deep Woods pak Jirkovi již nic nebránilo v zisku dvou vítězství ze třech možných a celkově prvního titulu v kategorii C3 v České republice.

Honcho Jirky Ungra v akci:

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

RC AST 2017 Tech - Honcho Jirky Ungra

Vše o RC Adventure Scale Trophy najdete na stránkách fóra RC4x4.cz a na Facebooku akce.

- Článek: Ondřej Košťál - sWiNe, fotografie: Petr Sejk - Hagrid92, RC Adventure Scale Trophy - Facebook -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje