Nový automodelářský projekt

07.04.2011  |  Rubrika: Magazín  |  Autor: Externí  |  Přečteno 7045x  |  Komentářů: 0
RC Wiki
Autor: Ing. Luděk Aschenbrenner - Originální článek najdete na stránkách ALS Racing.
Vážení kolegové modeláři, příznivci rádiem řízených modelů aut, ale i fandové slotracingu (součástí projektu bude i sekce věnovaná autodráhovému modelářství, kterým jistě řada RC jezdců prošla). Před mnoha lety jsem zaregistroval velmi příznačnou doménu www.rcauta.com s tím, že ji možná někdy v budoucnu využiji. Nyní myslím nastal její čas. Na českém automodelářském kyberprostoru je sice bezpočet projektů, stránek, portálů, diskusí, ale nikde není takříkajíc pod jednou střechou přehledný informační soubor. Cílem nového projektu je vytvoření automodelářské wikipedie, tedy přehledně tříděného seznamu základních automodelářských pojmů.

K tomuto základu, který by měl pomoci především začínajícím modelářům, bude přičleněno nezávislé diskusní forum, kde bude možno bez obav z banů, locků a neodůvodněného mazání příspěvků o automodelařině podebatit s lidmi podobně postiženými, ale hlavně by se zde měl vytvořit opravdu kvalitní team moderátorů znalých věci.

Protože mi vadí anonymita řady existujících DF, bude minimálně u moderátorů realizována jedna novinka a tou bude představení jejich osoby včetně fotografie. V představení by měl být stručný a jasný přehled jejich dosavadní činnosti v oboru automodelařiny, aby si každý nově příchozí mohl snadno udělat obrázek, kdo mu radí a pomáhá. To by mělo přispět k přirozené autoritě moderátorů bez nutnosti nějakých zbytečně tvrdých zákazů a represivních kroků.

Vlastní pravidla diskuse se nyní tvoří, ale chci uvést pár základních důležitých informací. V podpisu bych vedle nicku rád viděl skutečná jména uživatelů, i když to pochopitelně patrně nebudeme se spolupracovníky striktně prosazovat. Bude to na zvážení každého uživatele. Také bych uvítal u každého uživatele určité představení obdobné tomu, co bude u moderátorů. Pomůže to následně v orientaci i v práci moderátorů, kteří tak budou vědět, jestli radí naprostému začátečníkovi nebo protřelému mazákovi, který narazil na nějaký zajímavý a složitý problém.

Reklama v příspěvcích a vláknech, to je často diskutované téma. V dnešní době globálního světa a informačních technologií mi přijde stupidní zakazovat např. odkazy a rady upozorňující na finančně výhodné nákupy na netu nebo na atraktivní novinky. Ty tedy nebudou zakazovány a mazány, ale musí vyplývat z kontextu tématu. Dnešní automodelářský trh a nejen on je o svobodě informací a tak k tomu hodláme přistupovat. Rozhodně ale nebudou tolerovány příspěvky “překupníků” ryze reklamního zaměření, k tomu je jistě po netu dost placených možností. Samozřejmě ale uvítáme seriozní spolupráci s dobrými obchodníky, kterým nabízíme možnost recenzování a testování produktů, pokud ovšem snesou i nějaké případné kritické připomínky. Co určitě nehodláme zakazovat, jsou jakékoliv informace především tuzemských maloseriových výrobců modelářských doplňků, nářadí, stavebnic, kterých je mezi námi dost, ale často o nich vůbec nevíme. Naopak, pokud má někdo zajímavé nápady, čím automodelářskou oblast obohatit, jsem velmi přístupný pomoci s realizací takových projektů a jistě nebudu v téhle snaze osamocený.

Co by asi mělo být samozřejmostí, je slušnost, tolerantnost, objektivita a také sebekritičnost. Myslím, že základem fungující diskuse je také věcnost, aby nedocházelo k zanesení původně hodnotných myšlenek balastem. Věřím, že všichni, kteří si na nový portál najdou cestu, zde naleznou to, co potřebují. Pochopitelně musí ale počítat s tím, že ne vše bude fungovat na 100 a více procent hned, jelikož začínáme takříkajíc na zelené louce. To ale nevidím jako nevýhodu, protože máme možnost vybudovat něco v kontextu doby a něco, co bude pokud možno maximálně přehledné a kde půjdou informace efektivně najít (prohledání mnoha stránek na letitém DF za efektivní systém asi považovat nelze).

Rádi také uvítáme spolupráci s dalšími podobně zaměřenými weby, jednotlivci i skupinami nadšenců. Již nyní máme přislíbenu spolupráci a podporu serveru Masters od Igora Vlahoviče. Pomoc při budování informační databáze přislíbil také Míla Kotraba (www.mkmiky.wz.cz) se svoji elektronickou knihou o automodelářství. Ze zvučných jmen automodelařiny ještě musím zmínit angažmá skvělého konstruktéra a závodníka Lukáše Diblíka. Také se k nám přidala známá jihočeská osobnost Tomáš Nohajz Hnátek. Podpora jde i ze strany organizátora skvělého mistrovství malých modelů Vláďi Vomlela či ze strany Petra Nesládka ze Zlínské automodelářské základny. Zcela jistě příznivců bude více a nebude v mých silách je jmenovitě uvádět, ale protože jsme na startu projektu, uvítám zapojení dalších zájemců.

Případné zájemce o spolupráci tímto vyzývám, aby mně kontaktovali na e-mail alelectronic(zavinac)volny.cz.

Nové stránky ještě pochopitelně nejsou funkční, ale na jejich přípravě se intenzivně pracuje. O spuštění budou všichni informováni jednak na těchto stránkách a také na spřátelených webech.

Automodelařině zdar, s pozdravem Ing. Luděk Aschenbrenner

- Zdroj: ALS Racing -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
wikipedia

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Usazení zadní nápravy
Usazení zadní nápravy - pohled zepředu. Zkušebně usazená zadní náprava pro vyměření délky linků. Do kloubků jsou nasunuty špejle.
Počet zobrazení: 4454
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 297
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov