Zajímavé elektronické moduly od firmy BEL

05.06.2011  |  Rubrika: Elektronika  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 18396x  |  Komentářů: 0
BEL EZ1Po představení spínacích elektronických modulů a recenzi dvoukanálového spínače světel BEL DSS1 bych vás rád upozornil na dalších pár zajímavých modulů z nabídky firmy BEL. Zvlášť upozorňuji na modul EZ1, který funguje jako expandér / zpomalovač a simulátor hydrauliky, takže je vhodný pro modeláře stavící modely užitkových aut, stavebních či zemědělských strojů, vojenské techniky a dalších.

Expandér - zpomalovač - simulátor hydrauliky EZ1

Expandér - zpomalovač - simulátor hydrauliky EZ1Jak již vyplývá z názvu, modul EZ1 umožňuje zvětšit úhel pohybu serva, zpomalit jeho pohyb a navrch přidává možnost simulovat hydrauliku. Modul je dvoukanálový a zapojuje se mezi přijímač RC soupravy a serva. Modul umožňuje transformovat vstupní impulsy na výstupní tak, aby bylo možné přizpůsobit rozsah možného pohybu ovladače rozsahu možného pohybu serva. Odstraňuje tak normálně nevyužitelný chod ovladače nebo může omezit nebo naopak rozšířit výchylky serva do požadovaných mezí. Převodový poměr mezi vstupními a výstupními impulsy je lineární s libovolnou změnou měřítka (rozsahu impulsů i neutrálu). Vstupní impulsy mohou být v rozsahu 1 až 2 ms, výstupní od 0,5 do 2,5 ms. Výstupní signál v každém kanálu je duplikován na dva výstupy současně.

Modul sdružuje celkem čtyři funkce:

  • Expandér - výstupní impulsy mohou být rozšířeny na rozsah od 0,5 až 2,5 ms, což umožňuje ovládání speciálních serv s rozšířeným úhlem otáčení.
  • Zpomalovač - v obou kanálech lze nastavit zpomalení změny impulsů (nezávisle v obou směrech pohybu serva) až na 20 vteřin na 1 ms rozdílu délky impulsů.
  • Simulátor hydrauliky - modul lze nastavit do režimu, ve kterém se napodobuje ovládání hydraulického pístu ventilem s polohami NAHORU – STOP – DOLÚ.
  • Fail safe - v případě výpadku impulsů na libovolném vstupu se začnou na výstupu po jedné vteřině generovat přednastavené náhradní impulsy.

Technické údaje
ParametrHodnota
Počet vstupů / výstupů2 / 2+2
Pocet připojitelných servnormální výstup - min. 4 serva
nastavovací výstup - min. 1 servo
Napájecí napetí3,5 - 5,5 V
Rozmery25x15x5 mm
Hmotnost7 g vcetne servokabelu délky 25 cm

Aktuální cena modulu je 600,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Další zajímavé elektronické moduly v nabídce BEL

Dvoukanálový konvertor impulsů KI1

Konvertor impulzů KI1Tento modul pracuje jako servorevers, V mixer nebo zpomalovač (decelerátor) serva. Je dvoukanálový a zapojuje se mezi modelářský přijímač a serva. Umí transformovat vstupní impulsy na výstupní tak, aby rozsah možného pohybu ovladače odpovídal rozsahu možného pohybu serva. Převodový poměr mezi vstupními a výstupními impulsy může být lineární, odmocninový nebo mocninový s libovolnou změnou měřítka (délky i neutrálu). Konvertor umí i sloučit signál z obou vstupů jejich sečtením (V-mixer) nebo jejich násobením (posilovač). Na obou kanálech lze nezávisle nastavit zpomalení změny impulsů až 5 vteřin na celý rozsah. Výstupní signál v obou kanálech je automaticky reversován a generován na dalších dvou výstupech. V případě výpadku impulsů na libovolném vstupu začne konvertor po 1 vteřině generovat přednastavené náhradní impulsy. Konvertor má rozměry 25x15x5 mm a hmotnost 7 g.

Aktuální cena modulu je 400,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Šestikanálový efektový spínač pro LED diody

Šestikanálový LED spínač BELNastavitelný spínač slouží primárně k ovládání až šesti nezávislých řetězců LED diod, ale i jiných spotřebičů, např. relé. Spínač lze použít v mnoha aplikacích, např. pro řízení světel semaforu, přejezdu pro modelovou železnici, osvětlení modelů letadel, majáček s otáčivým světlem nebo ukazatele směru pro modely automobilů, atd. Chování každého výstupu lze naprogramovat až ve 40 úsecích (20 úseků vypnuto a 20 úseků zapnuto), každý z úseků může být dlouhý od nuly do 25,5 s. Celková délka sekvence tak může být od 0,2 s do 1020 s, přičemž nastavená sekvence může být provedena pouze jednou nebo může být neustále opakována rychlostí 50 %, 100 %, 200 %, 300 %, 400 % nebo 500 %. Na každém výstupu je stabilizátor proudu, nastavitelný od 20 do 120 mA, který umožňuje přímé připojení LED diod bez ochranných rezistorů. Pro větší výstupní proudy lze sdružovat více výstupů dohromady.

Aktuální cena modulu je 500,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/3A

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/3AStabilizátor U-BEC 5V/3A je spínaný stabilizátor s výstupním napětím 5 V a proudem do 3 A. Slouží k náhradě lineárních stabilizátorů v RC regulátorech, případně pro posílení napájení. Výhodou spínaných stabilizátorů je vyšší zatěžovací proud, vyšší účinnost a menší tepelné ztráty. Maximální vstupní napětí může být až 23 V, účinnost pak 92 %. Rozměry jsou 36x15x8 mm, součástí servokabelu je i odrušovací toroid.

Aktuální cena modulu je 230,- Kč.
Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/6V/5A

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/6V/5AStabilizátor U-BEC 5V/6V/5A je spínaný stabilizátor, který slouží k náhradě lineárních stabilizátorů v RC modelech, případně pro posílení napájení. Stabilizátor má nastavitelné výstupní napětí 5 nebo 6 V a výstupní proud do 5 A. Obsahuje ochranu proti zkratu na výstupu (omezením na 5A). Vstupní napětí může být v rozmezí 8 až 42 V (2 až 10 čl. Li-Pol), účinnost stabilizátoru je až 92 %. Rozměry jsou 52x28x12 mm, hmotnost 30 g včetně elektronického vypínače, součástí servokabelu je i odrušovací toroid.

Aktuální cena modulu je 400,- Kč.
Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/6V/8A

Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/6V/8AStabilizátor U-BEC 5V/6V/8A je spínaný stabilizátor, který slouží k náhradě lineárních stabilizátorů v RC modelech, případně pro posílení napájení. Stabilizátor má nastavitelné výstupní napětí 5 nebo 6 V a výstupní proud do 8 A. Obsahuje ochranu proti zkratu na výstupu (omezením na 10A). Vstupní napětí může být v rozmezí 5 až 14 V (2 nebo 3 čl. Li-Pol), účinnost stabilizátoru je až 92 %. Stabilizátor má vestavěný indikátor napětí se čtyřmi LED diodami. Rozměry jsou 41x42x12 mm, hmotnost 36 g včetně elektronického vypínače, součástí servokabelu je i odrušovací toroid.

Aktuální cena modulu je 400,- Kč.
Další informace a návod ke stažení najdete zde.

- Fotografie - BEL -

- Zdroj: BEL s.r.o. - Ing. Zdeněk Budinský -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
moduly BEL EZ1

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
IRON REAPER
Plato pro přichycení navijáku a předního nárazníku.
Počet zobrazení: 4196
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 323
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov