Vysílačka Flysky FS-GT3C již v prodeji

16.04.2012  |  Rubrika: RC soupravy  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 16772x  |  Komentářů: 0
Flysky FS-GT3CČínští soudruzi se s novou vysílačkou Flysky FS-GT3C dostali do stavu, kdy zítra již znamená včera - alespoň z pohledu stránek firmy Flysky ;). Vysílačka GT3C se již vesele prodává, ale na uvedené firemní domovské stránce je zatím ticho po pěšině - aktualizace veškeré žádné. Ani ne před měsícem jsem se poptával mailem přímo u Flysky, kdy se můžeme těšit, co to vlastně bude a jaké budou funkce.

Od své oblíbenkyně Vicky (ta mi vždy odepisuje) jsem dostal tuto odpověď: "Dear Sir, thanks for you supporting of our company. I am Vicky. GT2B & GT3C are available now, GT4 will wait for a little long time. The parameters of them are in our website you can check them. Many thanks & Kind regard" No asi špatně koukám, nebo mají někde ještě nějaké jiné stránky, ale kde nic, tu nic. No nic... :)

Předem bych vás ještě odkázal na svůj předchozí článek Jak to vypadá s novými vysílačkami Flysky?, kde se věnuji předběžnému popisu a menším spekulacím kolem tříkanálové volantovky GT2B i objektu našeho nynějšího zájmu GT3C. Některé prezentované údaje platí, některé si upřesníme a na některé si ještě asi počkáme.

Vysílačka Flysky FS-GT3C

V následující části jsem si dovolil převzít informace od losikida, který se v dění kolem GT3B a nyní i GT3C hodně angažuje (mimo jiné provozuje e-shop OverKillRC, kde nabízí přeprogramované vysílačky GT3B a různé doplňky). Originální zdroj - vlákno, ze kterého jsem čerpal, najdete na stránkách fóra RCcrawler.com. Losikid obdržel předprodejní vzorek vysílačky GT3C na vyzkoušení a nejdůležitější poznatky či zajímavé postřehy z jeho zkoumání jsem shrnul níže.
Flysky FS-GT3C

Vysílačka na něj svým zpracováním a provedením udělala velmi dobrý dojem, lepší, než GT3B. Povedená je kombinace černé a matné stříbrné, která nahradila lacině působící chrom původních prvků. K dobré ergonomii přispívají i výměnné pogumované hřbety (gripy) rukojeti vysílačky dodávané ve dvou velikostech.

FS-GT3C
FS-GT3C

Tlačítka jsou pohodlnější na ovládání a mají dobrý chod. Rolovací kolečko má 24 poloh na jednu otočku (u GT3B to je 30). Volant je odnímatelný, pro spojení s tělem vysílačky je použit konektor a šrouby. Volant je opatřen měkkým pěnovým okružím. Čeho jsem si vůbec předtím nevšiml, je fakt, že hlavní vypínač je umístěn ve středu kola volantu. To má na druhou stranu ovšem za následek, že nebude možné použít kola jiných výrobců. Překvapivě, osa volantu je prý uložena v kuličkovém ložisku.

FS-GT3C
FS-GT3C
FS-GT3C
FS-GT3C

Vysílačka je opatřena mini USB portem, který však slouží zřejmě pouze k nabíjení - Losikid zatím neodhalil, že by měl signálové linky aktivní, o čemž pochybuji - na desce by musel být nějaký obvod starající se o USB. V technických údajích je stále uváděn DSC port, ale nějak ho na dostupných fotkách nemůžu najít. I podle obrázků desky elektroniky bych řekl, že tam není.

FS-GT3C

Vysílačka byla dodána v kompletu s nabíječkou a LiPo akumulátorem 1S 3,7 V s kapacitou 1300 mAh. Zde nastává rozpor, na všech dostupných fotkách byl vždy akumulátor s kapacitou 800 mAh a s tím je vysílačka i zřejmě prodávána, alespoň dle údajů prodejce WowRcModel.

Flysky FS-B1300

Horní plastový dekl je přichycen dvěma šrouby, které jsou schovány pod gumovými špunty. Dále je pak potřeba překonat plastové zámky, podobně jako u GT3B, ale jde to více ztuha. Významnou inovací je fakt, že vysílačka obsahuje pouze jednu desku plošných spojů, na které jsou umístěny i obvody RF 2,4 GHz modulu. Ta je přidělána k vrchnímu deklu vysílačky. Usnadněna je tak i manipulace s vysílačkou, kdy se již nemusíme obávat utržení kablíku antény. Displej je ten samý, co u GT3B.

FS-GT3C
FS-GT3C

Hurá, dá se přeprogramovat! Losikid zkušebně natáhl FW 0.4.1 a šlape. Jsou tu nicméně menší problémy - GT3B obsahuje interní obvod děliče 3:1 pro měření napětí, ale tady to asi bude jinak, protože napětí jsou indikována špatně. To ale není nic, co by zřejmě nemělo jít odstranit úpravou firmwaru.

Tak, to by bylo prozatím vše. Aktuálně je vysílačka nabízena v zajímavém černo-oranžovém provedení na WowRcModelu. Prodávaný set obsahuje vysílačku a přijímač (FS-GR3C, tedy známou tříkanálovou klasiku), dva výměnné gripy, nabíjecí USB kabel a akumulátor 800 mAh. Takže žádný nabíječ a 1300 mAh aku, co měl losikid k dispozici. Cena bez dopravy je kulatých :) USD 59,99.

Flysky FS-GT3C

- Fotografie - WowRcModel, Flysky, RCcrawler.com -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
GT3C

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Losi Micro Rock Crawler
Losi Micro Rock Crawler s karoserií v zelené barvě.
Počet zobrazení: 1964
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov