Kam na SD a HD kamerky

30.09.2013  |  Rubrika: Kamerky  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 10164x  |  Komentářů: 2
Kam na SD a HD kamerky... no přece na internet, né? ;) Jestli si pamatujete, kdysi jsem tu popisoval miniaturní kamerky klíčenkového typu s SD rozlišením (480p). Ty se daly a stále dají koupit za doslova pár šupů na internetu, hlavně na Ebayi. Při ceně okolo 10,- USD v podstatě není co řešit, pokud někdo o takové kamerce pro začátek uvažuje - SD rozlišení i dnes stačí na záznam pěkných akčních záběrů z jízdy RC vozítka. Protože jsem v poslední době pokukoval po nějaké HD kamerce, nejlépe v outdoorovém provedení, napsal jsem tento stručný článek jako vodítko, kam se na internetu podívat.

SD a HD kamerky typu klíčenka

Zde nemá smysl se příliš rozepisovat. Prostě a jednoduše vás opět odkáži na již několik let stále fungující a aktualizované stránky Chucka Lohra, pojmenované 808 Car Keys Micro Camera Review (hope it can help your life safe and happiness).

Na stránkách najdete v obsáhlé tabulce poměrně pestrý přehled prodávaných kamerek-klíčenek s rozlišením 480p, 720p a 1080p. U každé kamerky jsou uvedeny technické údaje včetně například použitých kodeků a formátů videa a audia. Lze dohledat i videoukázky, abyste mohli sami posoudit kvalitu záznamu jednotlivých kamerek. Dobré je, že sami prodejci, hlavně na Ebayi, používají formát označení jednotlivých kamerek dle Chuckovi tabulky (#xx).

Kamerka typ 3

Materiálu najdete na této stránce k přečtení opravdu hodně a určitě to stojí za námahu. Nejen při výběru vlastní kamerky, ale i při případném určování neznámého typu kamerky nebo pokud vás zajímají elektronická "střeva" určité kamerky.

HD kamerky v outdoorovém provedení

Na internetu se dá najít vícero zajímavých zdrojů, kde se dá leccos dozvědět o HD kamerkách nejen v outdoorovém provedení. Všichni jste již určitě slyšeli o kamerkách americké firmy GoPro, které jsou velmi kvalitní, velmi populární,... ale také za patřičnou cenu odpovídající svou výší kvalitě a provedení.

Outdoorová HD kamerka GoPro Hero3:

GoPro Hero3 HD outdoor mini kamerka

V poslední době se začínají objevovat další výrobci, kteří se snaží ukousnout si kus pomyslného koláče stále rostoucího trhu outdoorových kamerek - příkladem budiž například značka Actionpro nebo AEE Magicam, které nezapřou silnou inspiraci řadou GoPro. Z tradičních výrobců tu máme například i firmu Sony, která se uvedla řadou outdoorových kamerek typu HDR-AS - pěkná srovnávací videorecenze zde.

Outdoorová HD kamerka Sony HDR-AS15:

Sony HDR-AS15 HD outdoor mini kamerka

Vedle těchto výše uvedených ne zrovna laciných záležitostí mne zajímala i existence "neznačkových" HD kamerek, pokud možno též v outdoorovém provedení a za přijatelnou cenu. Při svém pátrání jsem narazil na další velmi zajímavý zdroj informací v osobě (zřejmě) Anglána jménem Mat, který se věnuje recenzování a testování nejen kamerek na svém blogu Techmoan.

Techmoan má otestováno docela slušné množství kamerek všech myslitelných typů a určení a do jisté míry se obsahově překrývá s Chuckovými stránkami. Má pěkně zpracované videorecenze i testovací videa. Zde jsem mimo jiné narazil na dvě zajímavé HD kamerky - malý "spíše klíčenkový" typ prodávaný pod označením Mobius a relativně lacinou outdoorovou SJ1000, která je vybavena i barevným displejem a je dodávána s bohatou výbavou. Obě tyto kamerky najdete v přehledu doporučených kamerek Techmoanu a každá zde má svoji recenzi.

HD kamerka Mobius:

Mobius HD mini kamerka
Outdoorová HD kamerka SJ1000:
SJ1000 HD mini outdoor kamerka

Vedle výše uvedených stránek existuje samozřejmě i řada dalších zdrojů, kde najdete testy, zkušenosti uživatelů a recenze kamerek. Na YouTube lze také nalézt množství srovnávacích videotestů různých kamerek. Prostě, pokud se chcete poohlédnout po nějaké kamerce, ať už SD, HD či outdoorové, za sebe vám doporučuji začít na obou uvedených stránkách u Chucka Lohra a na Techmoanu. Následně se poohlédněte i po ostatních zdrojích - více informací, více rozumu!

- Fotografie - Michal Nováček, Techmoan, GoPro, Sony, Viofo -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
HD kamera outdoor

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Kyosho FW-05T Porsche 911
Detail podvozku Kyosho FW-05T.
Počet zobrazení: 2056
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 297
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov