Jak si udržet pořádek v tužkových baterkách

13.11.2009  |  Rubrika: Tipy a triky  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 8178x  |  Komentářů: 0
Označení baterekSlovním spojením udržet si pořádek nemám samozřejmě na mysli nějaký super evidenční systém a termínem tužková baterka mám samozřejmě na mysli tužkové akumulátory obou běžných velikostí AA (tzv. tužky) i AAA (tzv. mikrotužky alias miňonky). Ano, jsou to ty akumulátory, které mají prazvláštní schopnost vždy se začít kutálet a pak někam spadnout, pokud je položíme na (zdánlivě) rovnou plochu. Každý, kdo vlastní více než jedno malé auto typu Mini-Z (nebo jakýkoliv jiný RC model poháněný tužkáči) a více než jednu vysílačku brzy narazí na problém, jak si udržet pořádek a přehled v baterkách, eh, akumulátorech.

Popisky AAA akumulátorůTužkové akumulátory obvykle nekupujeme naráz ve velkém množství, ale spíše postupně, jak časem narůstá množství techniky a tím i potřeba jejího operativního využití - pokud tento newspeak přeložím, tak prostě řečeno u nás autíčkářů "abych furt jezdil a nečekal, až nabíječka milostivě došťouchá akumulátory nebo nepřendával akumulátory jak trotl sem a tam". Nehledě na to, že doma máme další hromadu harampádí, které ke svému provozu také vyžaduje nějaký počet tužek i mikrotužek (foťáky, budíky, empétrojky, dálkové ovladače, váhy, atd. atd.). Protože rádi kupujeme již vyzkoušené a oblíbené značky a typy akumulátorů obvykle v množství potřebném (sada) pro určitý účel, jejich prostým množením se zvyšuje i nebezpečí, že se nám dříve nebo později začnou míchat dohromady akumulátory sice stejného výrobce, typu i vzhledu, ale různého stáři. Pokud si tedy akumulátory nějak neoznačíme.

Hromádka akumulátorů AAA s popiskamiAkumulátory (články) se začnou obvykle označovat tím, co je momentálně po ruce. Oblíbená je lihová fixka, jenže ta se velmi brzy přesune na vaše prsty a ruce, zvl. když se vám potí. Někdo používá pro jednotlivé sady samolepící barevné proužky, ale ty zase neidentifikují jednotlivé články, což je dobré v okamžiku, když některý článek odchází - kdo kdy měřil jednotlivé články a zcela automaticky ten vadný hodil na hromádku mezi ostatní :), jistě rozumí - lepší určitě je, pokud se měří popořadě a články jsou přehledně a jednoznačně označeny.

Vším výše uvedeným jsem si osobně prošel. V současné době k plné spokojenosti již třetím rokem používám pro označování jednotlivých článků proužky s popiskou z trvanlivé polyesterové samolepící fólie. Popisky jsou na fólii vytištěny laserovou tiskárnou.Popisky AA akumulátorů V případě materiálu, který jsem použil, jde o samolepící arch velikosti A4 se stříbrnou polyesterovou fólií výrobce JAC, typ 22862 Datapol silber permanent, který sice není nejlevnější, ale zato kvalitní, trvanlivý a velmi dobře lepí. Můžete samozřejmě použít fólii i od jiného výrobce a co se týče barvy fólie, v maloobchodní síti (kancelářských potřebách, copycentrech, apod.) mají obvykle na výběr bílou :). Lze použít i běžný papírový samolepící arch, ale brzy se zašpiní a není odolný proti otěru nebo vlhkosti. Pokud se chováte k článkům aspoň trochu slušně, vydrží vám polyesterový proužek s popiskou klidně po dobu živostnosti článku.

Ukázka části souboru s popiskamiV sekci Download najdete ke stažení soubor velikosti A4 ve formátu PDF s popiskami pro 20 sad po čtyřech akumulátorech, např. pro auta Mini-Z apod., a pro 9 sad až po osmi akumulátorech, např. pro běžné AM/FM vysílačky. Popisky jsou navíc ještě barevně odlišeny, ale není problém soubor vytisknout i černobíle. Proužky nastříhejte podélně podél vyznačených čar a příčně zhruba uprostřed mezi jednotlivými popiskami. Fólie jde na rozdíl od papíru poměrně lehce oddělit od podkladu nehtem. Pak už jen stačí pokud možno esteticky nalepit proužek s popiskou na článek a hotovo.

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 1,20 / Počet hlasů: 5  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
popisky tužkových akumulátorů

Nejnovější článek:
GMADE připravuje samostatné podvozky GS02 TS a TA ProDSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
IRON REAPER
Detail uchycení nástavby k původnímu rámu - pohled zespoda
Počet zobrazení: 2162
Nejčtenější články
Data za poslední 3 měsíce
(24.12.2018, přečteno 772x)
(24.12.2018, přečteno 771x)
(05.01.2019, přečteno 699x)
(19.11.2018, přečteno 553x)
(21.11.2018, přečteno 506x)
(02.12.2018, přečteno 473x)
(19.11.2018, přečteno 404x)
(29.11.2018, přečteno 388x)
(19.11.2018, přečteno 385x)
(26.11.2018, přečteno 358x)
Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 714
Komentářů: 284
Anket: 12
 
© 2009-2018 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov