Minikamerka - klíčenka typ 3

27.09.2010  |  Rubrika: Kamerky  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 10662x  |  Komentářů: 0
Kamerka typ 3Před časem jsem si od kamaráda zapůjčil na vyzkoušení minikamerku typu klíčenka Turnigy TD16 KeyChain, zakoupenou na Hobbykingu. V třídílném seriálku jsem tuto kamerku představil, popsal čerstvě nabyté zkušenosti, nějaké tipy a triky posbírané na internetu a přislíbil v případě něčeho nového, že opět napíši článeček. Nové je nyní to (no, už je to déle ;) ...), že zapůjčenou kamerku jsem vrátil a pořídil si z Ebaye novou, vlastní, typ 3 dle třídění na stránkách Chucka Lohra.

Zapůjčenou kamerku Turnigy TD16 jsem nakonec vrátil ve stavu, v jakém jsem ji obdržel. S kamarádem jsem se předtím dohodl, že u ní zkusím pro vylepšení vlastností nahrát nový firmware. Ten umožňuje pomocí textového konfiguračního souboru umístěného na datové kartě (microSD) nastavit pár parametrů, mezi nimiž i framerate (počet snímků za sekundu = sn/s). Při použití rychlejší karty (alespoň class 4) a při snížení framerate na 20sn/s je tato kamerka již schopna nahrávat video prakticky bez výpadku snímků. Více si k tomuto můžete přečíst na v předchozích článcích již zmíněných výborných stránkách Chucka Lohra - hledejte informace ke kamerce typ 7. Podle popsaného postupu jsem se snažil nahrát do kamerky nový firmware, ale ztroskotal jsem na instalaci speciálního USB ovladače do notebůku, který je k tomu potřeba - prostě se ho nepodařilo zavést. Po příčinách jsem nijak hlouběji nepátral.

Kamerka typ 3

Jsem si vědom toho, že tyto kamerky mají v mnohém k dokonalosti daleko, nicméně si myslím, že při cenách, za kterou se dají koupit na Ebayi, jde o "must have" :). Po vrácení kamerky jsem si řekl, že na blbnutí s autem jsou dostatečné a že si jednu vlastní pořídím - i kvůli až směšné ceně, když se jí podaří náhodou rozbít. Po načerpání rozumů z Chuckových stránek a shlédnutí nějakých videí jsem se porozhlédl na Ebayi po kamerce-klíčence typ 3, která by měla být po stránce kvality videa i zvuku nejlepší mezi klíčenkami. Dobré je, že mnoho prodejců již označuje kamerky dle Chuckova třídění. Kromě odkazů na prodejce na Chuckových stránkách najdete též reakce uživatelů, kde kterou kamerku koupili, často včetně poznámek k prodávajícímu či kamerce. Já jsem si vybral tohoto prodejce jménem linjiechong. Cenově vás u něj kamerka příjde na cca 8,- USD včetně dopravy (při ceně kamerky 1,45 USD). Kamerka neobsahuje paměťovou kartu. Tu doporučuju zakoupit extra - kamerku můžete za dražší peníz koupit i s kartou, ale jde o ty nejpomalejší karty, které degradují výkon kamerky. Vždy je potřeba nějaká rychlejší karta pro bezproblémový záznam videa.

Kamerka byla doma za šest dní. Bublinková obálka obsahovala vlastní kamerku s kroužkem na přivěšení, cca půlmetrový USB kablík, který za moc nestojí a kupodivu i malý tištěný návod. Již dříve jsem pro testování Turnigy kamerky zakoupil microSD kartu Kingston 4GB class 4, tu jsem nyní použil. Kamerku jsem zatím vyzkoušel "podomácku", prostě jestli vůbec funguje. Kvalita videa je viditelně lepší než u Turnigy a zvuk pak o třídu. Znatelně lepší je i ovládání kamerky, tlačítka fungují na stisk jistě - u Turnigy je bylo občas nutno zmáčknout vícekrát, ale to mohl být problém jen toho kusu.

Parametry kamerky

 • Verze 3 - žluté časové razítko vpravo dole
 • Hmotnost 35g
 • Velikost 5x3x1 cm
 • Slot pro microSD kartu 1~8GB
 • Formát videa 720x480 bodů, AVI MJPEG
 • Délka videa max. 30 min, při překročení doby uzavře stávající soubor a založí nový
 • Formát fotografií 1280x1024 bodů, JPG
 • Formát zvuku 16 bit, 22050 Hz, 352kbps PCM
 • USB Plug & Play kompatibilní
 • Vestavěný LiPo akumulátor 3.7V, 180 mAh
 • Výdrž cca 2 hodiny
 • Podpora operačních systémů Windows98SE/ME/2000XP/Vista/LINUX2.4
Bližší technické údaje ke kamerce najdete v Chuckově přehledné tabulce, kde je můžete porovnat s parametry ostatních verzí kamerky.

Upozornění - tato kamerka má základní rozlišení 640x480 bodů a na velikost 720x480 je video konvertováno ("roztaženo") v uloženém AVI souboru. Při přehrávání se tedy může jevit jako zkreslené (kruh bude vypadat jako ovál) - v tomto případě nastavte pro přehrávání poměr 4:3. Podobné platí i pro fotografie, kdy je obrázek z rozlišení 640x480 (poměr 4:3) konvertován na 1280x1024 (poměr 5:4).

Kamerka může samozřejmě fungovat i jako webkamera (pouze video), ovladač najdete na Chuckových stránkách. Pomocí textového souboru můžete nastavit datum a čas, přičemž si lze omezeně pohrát s formátem zobrazení data.

- Fotografie - Michal Nováček -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
kamerka klíčenka typ 3

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019


Plánujete nákup kamerky pro své RC auto?

Co nejdříve! (hlasů: 11)
(15.07 %)

Počkám na lepší. (hlasů: 11)
(15.07 %)

Nejsem rozhodnutý... (hlasů: 19)
(26.03 %)

Zbytečnost! (hlasů: 32)
(43.84 %)

Celkem hlasovalo: 73

DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
JJRC Q65 1/10 Military Truck RC Car
Skutečný Jeep Willlys MB
Počet zobrazení: 942
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov