Nové informace k RC soupravě Flysky FS-iT4

18.12.2012  |  Rubrika: RC soupravy  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 15543x  |  Komentářů: 0
Nové informace k RC soupravě Flysky FS-iT4Ve svém předchozím rychlém představení čerstvé novinky z nabídky firmy Flysky, jíž je RC souprava Flysky FS-iT4, jsem slíbil další doplňující informace, pokud se k nějakým dostanu. Konečně se mi ozvala Vicky z Flysky, sice stručně, ale i tak je těch pár poskytnutých informací zajímavých. Původně avizovaná cena také již tak zcela neplatí. Pojďme se tedy na informace kolem této zajímavé vysílačky podívat...

Nejdříve tedy k dotazům, které jsem zaslal Vicky do Flysky.

Co se týče kompatibility nového systému AFHDS2 se "starým známým" AFHDS a tedy i možnosti používat "staré" AFHDS přijímače s novou vysílačkou, bylo mi řečeno, že toto možné není :( Ovšem na praktické potvrzení jsem zatím nenarazil, takže naděje umírá poslední... V případě, že to tak doopravdy je, určitě to není příliš potěšující informace. Na druhou stranu to také není žádná velká tragédie. Proč? Nové čtyřkanálové přijímače FS-iR4 se mezitím objevily v prodeji i samostatně - například na WowRcModel jsou k dostání za necelých 18 USD i s dopravou, což je na čtyřkanálový přijímač s telemetrií cena více než příjemná.

Flysky FS-iT4Zajímavá je odpověď na dotaz k framerate této RC soupravy. K tomu, že by mohla být nižší než standardních 20 ms, navádělo jedno z menu vysílačky (viz obrázek vpravo) s názvem "Servo frequecy" (správně má být frequency, snad je tato chyba v "ostré" verzi opravená). Zde je vidět možnost nastavení pěti hodnot - 50, 60, 70, 80 a 90 Hz, což odpovídá framerate od 20 do cca 11 ms. Navíc se zdá, že menu se dá posunout, takže jsou tam zřejmě i další hodnoty. Z Flysky totiž přišla odpověď, že framerate je 5 ms (200 Hz)! No, chtělo by to někoho, kdo se na to podívá osciloskopem a tento údaj potvrdí.

Další odpověď se týkala telemetrických snímačů (senzorů) a jejich volné dostupnosti. Každý obvykle nemá jen jedno auto a jakékoliv prohazování něčeho mezi auty je vždy otrava. Snímače jsou také tak trochu "na ráně" a tak možnost zakoupení případné náhrady za nějaký poničený určitě přijde vhod. Byla mi tedy potvrzena volná dostupnost všech snímačů, ale kdy a za kolik, to zatím ne. Nikde jsem je také v prodeji nenašel, takže čekat...

Jeden z dotazů směřoval i k možnosti ukládání dat z vysílačky do počítače přes USB kabel. Tím mám na mysli zálohování například aktuálních nastavení globálních parametrů vysílačky, pamětí modelů a jejich specifická nastavení, naměřených telemetrických údajů, atd. atd. do souboru(ů). Toto bohužel možné není. Souvisí to i s tím, že jsem si v dostupném manuálu nevšiml schopnosti vysílačky ukládat telemetrická data do své paměti a nějak je dál alespoň jednoduše zpracovávat. Telemetrie tak vyhoví pro aktuální kontrolu provozních parametrů, ale na nějaké následné rozbory a analýzy lze zřejmě zapomenout.

Co se týče prodejních cen, na anglických fórech jsem zachytil informaci, že výrobce by rád držel ceny na úrovni těsně pod dvěma sty dolary jako minimální prodejní a tlačí do toho i prodejce. Stačí se podívat na WowRcModel s uvedenou cenou 198,- USD, ale přeškrtnutou a vedle text: "To see product price, add this item to your cart. You can always remove it later. What's this?" a další odkaz vás navede na tento text: "Our price is lower than the manufacturer's "minimum advertised price". As a result, we cannot show you the price in catalog or the product page. You have no obligation to purchase the product once you know the price. You can simply remove the item from your cart." Stručně přeloženo, skutečnou cenu 180,- USD (včetně dopravy) uvidíte v košíku, aniž vysílačku musíte zakoupit. Na E-bayi pak není problém najít i lacinějšího prodejce s cenou 163,- USD za RC soupravu včetně dopravy :)

Už se našlo pár jedinců, kteří RC soupravu Flysky FS-iT4 zakoupili, takže můžeme brzy očekávat přímé uživatelské zkušenosti z jejího používání. Nějaké fotky relativně čerstvě vybalené i rozebrané vysílačky najdete například na UltimateRC fóru od uživatele tman. Odtud jsem si dovolil vypůjčit dvě fotky. Na první je vidět řídící deska vysílačky, jejímž srdcem je integrovaný obvod s označením Flysky FS8090 - to může být zákaznický obvod - procesor, vyrobený dle požadavků Flysky, nebo také nějaký vcelku běžný procesor pouze brandovaný pro Flysky. Druhý integrovaný obvod je Winbond W9816G6IH, což je 512K 16-bit SDRAM paměť:

Flysky FS-iT4
Na druhé fotce je vidět detail páčky plynu, jejíž osa je uložena v kuličkovém ložisku:
Flysky FS-iT4

První poznatek tmana se týká dotykového displeje. Interakce s ovládacími prvky zobrazenými na displeji je vcelku dobrá, ale žádná velká sláva to není. Tman se domnívá, že by mohlo jít o rezistivní dotykový displej, který je samozřejmě horší než kapacitní, ale zde je zřejmě použit kvůli ceně.

Opět, pokud časem nashromáždím další zajímavé informace k vysílačce Flysky FS-iT4, určitě vás s nimi seznámím.

Flysky FS-iT4

- Fotografie - Flysky, WowRcModel, UltimateRC - photo by tman -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 1,86 / Počet hlasů: 14  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
Flysky FS-iT4 FS-iR4 FS-SPD01 FS-SPD02 FS-STM01 FS-SVT01 FS-SEV01 AFHDS2 2,4GHz

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Dynovo Pajero na podvozku Trail Finder
Mosazné vložky prům. 3mm pro šroubky M3.
Počet zobrazení: 2657
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov