Popis, úprava a přeprogramování vysílačky Ansmann W6

03.02.2012  |  Rubrika: RC soupravy  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 18409x  |  Komentářů: 0
Ansmann W6Již dříve jsem zde stručně představil tříkanálovou RC soupravu Ansmann W6 2,4GHz. Dobře již také víme, že i v případě Ansmanna W6 jde o vysílačku Flysky FS-GT3B a disponuje stejnými parametry, funkcemi a též i chybami. Byl jsem několikrát tázán, zda i tuto vysílačku je možné přeprogramovat open-sourcovým firmwarem od psx-e. Mohl jsem odpovídat pouze "možná", nyní však již mohu říci, že "určitě" :) Vysílačka W6 mi včera přistála na stole, takže se na ní můžeme podívat trochu blížeji, lehce ji porovnat s originální GT3B a podívat se na úpravy související s přeprogramováním.

Porovnání vysílaček Ansmann W6 a Flysky FS-GT3B

Technické údaje jsou již dostatečně známé a na mých stránkách lehce dohledatelné, takže je netřeba opakovat. Na první pohled je patrné, že Ansmann W6 má jiný futrál - ostatně již v případě starší dvoukanálové W5 (= Flysky FS-GT2) si Ansmann také nechal udělat vlastní. Od originální Flysky GT3B se liší hlavně ve tvaru nohy, jinak tvarovaným širším vrškem s lehce skloněným zeleně podsvíceným displejem a několika dalšími detaily. Nejlépe si tyto rozdíly ukážeme na následujících fotografiích. Flysky GT3B je zde zastoupena vysílačkou Hobby King HK-GT3B.
Vysílačka Ansmann W6 Prodejní balení Ansmann W6

Z přímého porovnání obou vysílaček při pohledu zepředu je vidět, že Ansmann W6 je znatelně vyšší než Flysky GT3B, a to o cca 20 mm. Je to dáno hlavně vysokou a relativně úzkou nohou vysílačky s prostorem pro uložení baterií / akumulátorů. Tvar a délka rukojeti je stejná:

Ansmann W6
Při pohledu shora je vidět širší, složitěji tvarovaný vršek vysílačky Ansmann W6 a hranatý klacek antény, která je naopak kratší než u GT3B. Rozmístění ovládacích prvků, tlačítek a otočného ovladače, je stejné:
Ansmann W6
Anténu je možné otáčet ze sklopené polohy souběžně s displejem o 45 st.:
Ansmann W6
Noha je u W6 mnohem vyšší a současně užší než u GT3B. W6 postavená na nerovné zemi někde venku bude mít rozhodně horší stabilitu než GT3B:
Ansmann W6
Volant je u W6 opatřen mechovým hmatníkem, na rozdíl od silikonového standardu, jak jej známe z GT3B i většiny vysílaček Flysky. Z hlediska expedičního užití je dle mého ten druhý vhodnější, i kvůli údržbě:
Ansmann W6
Vypínač je u W6 umístěn na stejném místě, tedy zezadu, jen je téměř o polovinu větší. Pod ním se nachází kovové závěsné oko, což je docela užitečná věc:
Ansmann W6
Noha je uzpůsobena pro klasický úzký držák osmi tužkových AA článků. Pozitivem je, že z vysílačky kouká napájecí kablík s Futaba konektorem. K tomu se dá samozřejmě připojit zmíněný držák AA článků, dále pak třeba vhodný LiPo akumulátor s příslušným konektorem, jako např. Turnigy 1450mAh 3S 11.1v Transmitter Lipoly Pack:
Ansmann W6
Držák článků 8x AA v noze vysílačky Ansmann W6 Akumulátor LiPo Turnigy 1450mAh 3S v noze vysílačky Ansmann W6
Displej vysílačky W6 je úplně stejný jako u GT3B, liší se pouze barvou podsvícení - v tomto případě je zelené. Dle mého subjektivního dojmu je jeho čitelnost venku za silného světla o něco lepší než u bílomodrého originálu - rozhodně je lépe vidět "tabulka" výběru funkcí:
Ansmann W6
Ansmann W6
Co se týče dalších funkcí, jako je například servisní menu vysílačky, tak vše je stejné jako u GT3B.

Úprava vysílačky Ansmann W6

Z hlediska možnosti přeprogramování vysílačky Ansmann W6 nejsou v zásadě žádné velké úpravy nutné. Pokud hodláte vytáhnout programovací kablík spodem tak, jak to dělám já (viz 4. část návodu), je nutné zvětšit otvor, kterým prochází napájecí kablík do prostoru pro baterky. Stačí rozšroubovat bočnice vysílačky a štípačkama otvor proštípnout. Na obrázku vpravo jsou vidět oba kablíky, napájecí i programovací, částečně schované v prohlubni nohy vysílačky:
Zvětšení otvoru pro napájecí a programovací kablík u vysílačky Ansmann W6 Napájecí a programovací kabel v noze vysílačky Ansmann W6
Abyste se dostali k elektronice vysílačky, stejně jako u GT3B je potřeba sundat horní dekl vysílačky. V tomto případě je to o dost příjemnější než u GT3B, protože u W6 je dekl přišroubován pěti vruty, bez použití plastových západek - stačí vruty vyšroubovat a dekl lehce sejmout:
Ansmann W6
Uvnitř vysílačky W6 najdeme ty samé vnitřnosti, jaké známe z GT3B. Pájecí plošky programovacího rozhraní jsou na svém obvyklém místě ;) Programovací kablík doporučuji připájet seshora, mezi deskou a futrálem je dost místa ohnout kablík přes hranu pod desku. Kablík zafixujte tavným lepidlem. Z horního deklu bude potřeba odštípnout kus sloupku, kterému by nyní fixovaný kablík vadil:
Pohled na elektroniku vysílačky Ansmann W6
Pohled na elektroniku vysílačky Ansmann W6
Pohled na pájecí plošky programovacího rozhraní vysílačky Ansmann W6
Ansmann W6

Přeprogramování vysílačky Ansmann W6

Vysílačka W6 je evidentně stoprocentní elektronický ekvivalent typu GT3B, což je ostatně vidět i z fotek. Pro možnosti přeprogramování firmware vysílačky tedy platí všechno, co jsem již dříve popsal v seriálu Návod na přeprogramování firmware vysílačky GT3B a dalších souvisejících článcích. Nyní to tedy mám i osobně odzkoušeno.

Obě vysílačky se u nás dají sehnat za prakticky stejnou cenu. Je tedy jen na vás, která se vám bude líbit víc a které dáte přednost. Vnitřnosti-elektronika jsou stejné a možnosti přeprogramování i dalších úprav tedy také.

- Obrázky - Michal Nováček, Ansmann Racing -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
Ansmann W6

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019

Související dokumenty:
RC souprava Ansmann W6 2,4GHz (30.11.2010)
RC souprava Ansmann W5 2,4 GHz (24.07.2010)


DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Bremach - přední náprava
Bremach - detail přední nápravy
Počet zobrazení: 6316
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 324
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov