Spínací elektronické moduly od firmy BEL

26.03.2011  |  Rubrika: Elektronika  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 16670x  |  Komentářů: 0
BEL SPIN5kZačátkem března jsem tu krátce představil nový dvoukanálový spínač světel DSS1 od firmy BEL. Tento modul díky laskavosti pana Budinského v současné době testuji a připravuji o něm článek-recenzi. Při této příležitosti myslím nebude na škodu podívat se, co má pan Budinský na svém i mezi modeláři známém e-shopu zajímavého. Již v minulosti jsem tu pár elektronických modulů z nabídky firmy BEL představoval v rámci mého seriálu o světelných modulech (viz první a třetí část).

Dvoukanálový spínač & regulátor RST2X7A

Dvoukanálový spínač & regulátor RST2X7ATento modul je určen k ovládání dvou nezávislých zátěží na výstupech dvěma kanály RC soupravy. K výstupům mohou být připojeny a zátěží tedy mohou být stejnosměrné motory, LED diody, sirénky, žárovky, atd. Každý z obou výstupů může být provozován jako jednosměrný regulátor nebo spínač.

U regulátoru může být podle potřeby omezen maximální výkon (PWM) na libovolnou hodnotu v rozmezí mezi 0 až 100 %. U spínače lze výstup zapínat a vypínat nebo lze nastavit sekvenci opakovaného zapínání a vypínání výstupu až o 20 úsecích (na objednávku až 300 úseků). Dobu trvání každého úseku je možné nastavit v rozmezí od 100 ms do 5100 ms (5,1 s) s krokem 100 ms. Lze tak bez problémů nastavit blikání směrových světel v potřebném poměru i s časovým omezením, nebo například generovat signál SOS (. . . - - - . . .) pro model lodi.

Spínač-regulátor se v případě výpadku signálu z přijímače nastaví do pozice odpovídající libovolně přednastavitelné délce impulsů.

Příklady použití:

  • Ovládání pravých i levých blinkrů v modelu auta připojením obou ovládacích vstupů spínače paralelně k servu řízení
  • Plynulé řízení rychlosti otáčení v jednom směru (a tím i zatáčení) v dvoumotorových modelech lodí, pásových vozidlech nebo letadlech
  • Obyčejný dvoukanálový blikač. Ten lze provorovat i v režimu bez řízení RC soupravou

Řídicí obvody spínače-regulátoru mohou být napájeny napětím 3,5 až 6 V, zátěže v obou kanálech mohou být napájeny napětím až 16 V. Maximální výstupní proud v obou kanálech může být až 7 A. Rozměry jsou 32 x 15 x 5 mm a hmotnost včetně vodičů 14 g.

Aktuální cena modulu je 500,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Dvoukanálový spínač s relé SPIN2X5A

Dvoukanálový spínač s relé SPIN2X5A Elektronický spínač je určen k ovládání dvou nezávislých elektrických obvodů v RC modelu. Na výstupech jsou použity dvě relé s přepínacími kontakty. Spínač může pracovat jako:
  • Dva nezávislé spínače
  • Dva nezávislé vypínače
  • Dvojitý přepínač
  • Obousměrný spínač
Díky tomu lze spínačem realizovat kromě postupného spínání nebo rozpínání dvou samostatných elektrických obvodů i obousměrný spínač, kdy na zátěž připojenou k výstupům lze připojit napětí v obou polaritách. Na výstupy lze připojit např. žárovičku, žhavicí svíčku, sirénku, malý elektrický motor, atd. K ovládání stačí neproporcionální kanál s trojpolohovým přepínačem.

Řídicí obvod spínače může být napájen napětím 4 až 6 V, spínaná zátěž může být napájena napětím 0 až 20 V. Maximální výstupní proud 5 A trvale, 7A po dobu 10s. Rozměry 21 x 15 x 62 mm, hmotnost 20 g.

Aktuální cena modulu je 500,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

Pětíkanálový spínač SPIN5K-TA a SPIN5K-TB

Pětíkanálový spínač SPIN5K-TxProgramovatelný spínač se vyrábí ve dvou provedeních, líšících se způsobem ovládání. Spínač slouží k ovládání pěti nezávislých elektrických obvodů v RC modelu. Elektrickým obvodem (zátěží) je myšleno např. žárovička, LED dioda, sirénka, malý elektrický motor, cívka relé apod. Jako spínací prvky jsou použity tranzistory, takže všechny výstupy mají společné napájení. Pokud na vstupu spínače nejsou impulsy z přijímače, jsou mimo dovolený rozsah nebo mají malou amplitudu (pod 3,5 V), začne 1. výstup automaticky spínat 1:1. Toho lze např. využít k sepnutí sirénky vypnutím vysílače a tím signalizaci polohy ztraceného modelu.

Ovládání:

  • SPIN5K-TA - Mikroprocesor ve spínači rozdělí dráhu ovladače na vysílači na šest stejných oblastí. V první oblasti jsou všechny výstupy vypnuty. V ostatních oblastech lze naprogramovat jeden ze čtyř způsobů spínání pro každý libovolný výstup zvlášť. Způsoby spínání jsou vypnuto, krátké sepnutí (např. pro záblesky světel), spínání 1:1 a trvale zapnuto.
  • SPIN5K-TB - Jednotlivé výstupy se aktivují jedním, dvěma nebo třemi vychýleními ovladače z neutrální polohy doprava nebo doleva. Aktivací kanálu se rozumí přepínání mezi několika režimy činnosti, které se volí při programování spínače. Režimy činnosti mohou být vypnuto, krátké sepnutí, dvě krátká sepnutí za sebou (dvojitý záblesk), spínání 1:1 a trvale zapnuto.

Řídicí obvod spínače může být napájen napětím 4 až 6 V, spínaná zátěž může být napájena napětím 2 až 20 V. Maximální zatěžovací proud 2 A trvale, 4A po dobu 10s. Rozměry 20 x 45 x 12 mm, hmotnost 10 g.

Aktuální cena obou modulů je 550,- Kč. Další informace a návody ke stažení: SPIN5K-TA a SPIN5K-TB.

Pětikanálový spínač s relé SPIN5K-RB

Pětikanálový spínač s relé SPIN5K-RBTento programovatelný spínač je určen k ovládání pěti nezávislých elektrických obvodů v RC modelu. Elektrickým obvodem (zátěží) může být např. žárovička, LED dioda, sirénka, malý elektrický motor, cívka relé, atd. Jako spínací prvky jsou použity relé se dvěma přepínacími kontakty, takže spínané obvody jsou galvanicky odděleny od příjímače a každý výstup může spínat jiné napětí.

Pokud na vstupu spínače nejsou impulsy z přijímače, jsou mimo dovolený rozsah nebo mají malou amplitudu (pod 3,5 V), začne 1. výstup automaticky spínat 1:1. Toho lze např. využít ke sepnutí sirénky vypnutím vysílače, a tím signalizaci polohy ztraceného modelu.

Řídicí obvod spínače může být napájen napětím 4 až 6 V, spínaná zátěž může být napájena napětím 0 až 20 V. Maximální výstupní proud 1 A trvale, 2A po dobu 10s. Rozměry 37 x 64 x 10 mm, hmotnost 30 g.

Aktuální cena modulu je 650,- Kč. Další informace a návod ke stažení najdete zde.

- Fotografie - BEL -

- Zdroj: BEL s.r.o. - Ing. Zdeněk Budinský -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
BEL elektronika spínací moduly

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Dynovo Pajero na podvozku Trail Finder
Přilepení reflektoru z důvodu ukroucených sloupků.
Počet zobrazení: 2910
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 305
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov