Vysílačka Flysky FS-GT4 možná koncem roku a všechno jinak

30.07.2012  |  Rubrika: RC soupravy  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 16461x  |  Komentářů: 2
Flysky FS-GT4Prázdniny jsou, co se týče novinek, obvykle onou pověstnou sezónou okurek. Zatímco na Jadranu řádí žraloci, požírající české učitelky, na mých stránkách v poslední době nepíši o okurkách ;), ale poměrně často o vysílačkách Flysky. Jistě si vzpomenete na vysílačku Flysky FS-GT4, o které jsem se zde již párkrát zmiňoval. Tyto zmínky byly obvykle více spekulacemi než pořádnými informacemi, protože jedinou jistotou byl vlastně jen obrázek gété čtyřky, zveřejněný svého času na stránkách Flysky. Nyní není jistého vůbec nic, ale zato budoucnost GT4 vypadá zajímavě :) Zdá se vám, že mluvím v hádankách? Čtěte dále...

Původně měla vysílačka Flysky FS-GT4 vypadat jako na obrázku uvedeném níže, přičemž o vlastních parametrech a funkcích se toho moc nevědělo, tedy skoro nic:

Flysky FS-GT4
Při brouzdání po netu jsem však narazil na následující video původem z taiwanského RC TECH magazínu, staré již téměř tři měsíce (ze 6.5.2012). Toto video ale i to dosavadní minimální množství informací staví, velmi mírně řečeno, na hlavu:

V první chvíli jsem si myslel, že jde o povedený fake, ale zkontrolování zdroje mi naznačilo, že tomu tak není. Pro jistotu jsem ještě napsal e-mail Vicky z Flysky, která mi v kostce potvrdila, že opravdu jde o novou GT4, která by mohla být na trhu koncem tohoto roku. Požádal jsem jí, v rámci možností, o nějaké bližší informace - pokud nějaké dostanu, samozřejmě se o ně podělím.

První, co na této nové GT4 zaujme na první, druhý i třetí pohled, je bezesporu velký a ke všemu ještě dotykový displej, jaký známe například z chytrých telefonů:

Flysky FS-GT4
Výše uvedenou i následující fotografie jsem vytáhl z poněkud tmavšího videa a mírně je poupravil, aby lépe vynikly detaily. Na této fotce vidíme volant a tlačítko POWER - vypínač, umístěný ve výztuze z nohy do těla vysílačky:
Flysky FS-GT4
Na následujících dvou fotkách jsou vidět ovládací prvky - tlačítka trimů na věnci kolem volantu, další tlačítka na rukojeti (nyní nebudu spekulovat, k čemu jsou) a samotný odklopný volant, podobně jako u staré GT3:
Flysky FS-GT4
Flysky FS-GT4

Anténa je typu žraločí ploutev a tělo vysílačky je tvořeno poměrně komplikovaně tvarovaným plastovým výliskem:

Flysky FS-GT4
Rukojeť má podobná odlehčení jako GT2B a i zde je patrný výměnný hřbet rukojeti:
Flysky FS-GT4
Mini USB konektor, podobně jako u GT3C/GT2B, bude sloužit k nabíjení. Vzhledem k systému ovládání vysílačky nelze u USB vyloučit ani další funkcionalitu:
Flysky FS-GT4

Nyní se podíváme na pár fotografií se záběry uživatelského rozhraní. Na první fotce je hromada ikonek zřejmě nejvyšší úrovně menu, kde se vybírají vlastní funkce:

Flysky FS-GT4
Tato obrazovka na mne dělá dojem ukázky nastavení serv. Jsou tu čtyři serva, ale těžko říci, zda GT4 bude opravdu čtyřkanálová či zda budou i další kanály kromě obligátních dvou proporcionální:
Flysky FS-GT4
Další dvě fotky představují obrazovku nastavení THROTTLE SPEED a THROTTLE CURVE, nebo-li nastavení rychlosti reakce plynu a křivky průběhu plynu:
Flysky FS-GT4
Flysky FS-GT4
Na poslední fotce je obrazovka nastavení STEERING SPEED. Je vidět podvolby TURN SPEED a RETURN SPEED, čili možnosti nastavení rychlosti reakce volantu:
Flysky FS-GT4

Z videa je jasně patrné, že dost věcí v menu zatím nefunguje. Na druhou stranu je tento způsob ovládání RC vysílačky samozřejmě zajímavý, prostě "cool" :) a jsem dost zvědavý, zda použitý dotykový displej bude pracovat spolehlivě a dostatečně citlivě i přesně. Na čem systém vysílačky běží není zatím známo, možná jde o nějaký derivát Androidu, což by bylo dobré pro případné šťouraly. Pak by nebylo vyloučeno, jak jsem už naznačil, že USB konektor by nemusel sloužit pouze pro nabíjení, ale i pro nějaké další užitečné funkce ve spojení s počítačem. Zatím je prostě informací málo. Zkusil jsem i přeložit čínský text na RC TECHu s tímto výsledkem:
Zbraň dálkové ovládání nejdůležitější vlastnosti produktu je to, že barevný dotykový displej rozhraní. Upřímně řečeno, tato operace se domnívají, že právě teď chytrý telefon je stejný. A nejen to, když směr otáčení talíře se škrtící spoušť a budou se servo akčních záběrů i současně objevují v barvě na obrazovce. Pila není příliš zajímavé.
Je to jasné? :)

- Fotografie, video - RC TECH magazine, Flysky -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 1,75 / Počet hlasů: 4  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
Flysky FS-GT4

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Dynovo Pajero na podvozku Trail Finder
Ukázka původního stavu podvozku.
Počet zobrazení: 2637
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov