Světelné moduly - část 2.

Autor: RC.305
Sekce: Světelné moduly
Vydáno dne: 17.10.2009


Axial NWSV prvním článku o světelných modulech jste si mohli přečíst něco málo informací týkajících se několika vybraných světelných modulů s cenou do či okolo 1000,- Kč. Náplní tohoto pokračování, v pořadí druhého, je pak představení několika dalších světelných modulů, které by bylo škoda nezmínit, byť jen z důvodů doplnění přehledu světelných modulů.

Axial Racing NVS Night Vision System

Světelný modul Axial NVS Night Vision System - setSvětelný modul s honosným názvem "Systém nočního vidění" zde uvádím jako jakési doplnění řady těch "lepších" modulů. Problémem tohoto modulu je však cena 115,- USD, po přepočtu skoro 2000,- Kč, je tedy za dvojnásobek ceny než třeba modul od 3Racingu.

Modul NVS ovládá přední světla, zadní světla, levé / pravé blinkry a přídavná světla. Připojení je realizováno bez nutnosti použití V-kabelů, jak je patrné přímo z obrázku. Modul se připojí svými kablíky do kanálů regulátoru motoru a serva zatáčení na přijímači, regulátor a servo se pak připojí do příslušných zdířek na modulu. LEDky jsou opatřeny konektory kompatibilními s moduly Tamiya a 3Racing.

Funkce:

Vlastnosti:
Napájení:přes redukci z akumulátoru
Počet konektorů pro LED:10
Proud LED:20 mA
LED v dodávce:2x bílá, 2x rudá, 2x oranžová, 5x bílá.
Výrobce / wwwAxial Racing - www.axialracing.com
Světelný modul Axial NVS

Podrobnější recenzi modulu od autora MikePa najdete na stránkách fóra RC4x4.

Servonaut ML4

Světelný modul Servonaut ML4Výrobky firmy Servonaut jsou populární zvláště mezi RC truckery. Vyznačují se vysokou kvalitou, širokou nabídkou funkcí a také vyšší až vysokou cenou. Z široké nabídky modulů jsem vybral modul ML4, který lze použít v případě, že máte k dispozici volný kanál a pak taky chuť při jízdě myslet na oddělené ovládání některých funkcí. U nás se prodává za cenu okolo 1400,- Kč.

Modul ML4 slouží k ovládání levého a pravého blinkru, varovných blinkrů, obrysových a potkávacích světel, a to jediným kanálem. Jedním třípolohovým vypínačem nebo proporcionálním ovládáním lze spínat levý a pravý blinkr s možností automatického vypnutí po 5 sekundách. Stejným vypínačem lze zapnout varovné blinkry, obrysová a potkávací světla.

Vlastnosti:
Napájení:6 - 24V
Počet výstupů:4
Zatížitelnost výstupů:700mA každý výstup
Výrobce / wwwTematik GmbH - www.tematik.de/servonaut

RC4WD - The Scale Lightning System

Světelný modul RC4WD - The Scale Lightning SystemPopulární e-shop pro příznivce 4x4 také nezůstává pozadu a nabízí krabičku se vznosným názvem "The Scale Lightning System". Cena modulu je 45,- USD, což je v přepočtu cca 780,- Kč.

Funkce a vlastnosti:

Dodavatel / www: RC4WD store - www.rc4wdstore.com

Pro podrobnější informace navštivte příslušné stránky výrobců, kde jsou obvykle k dispozici i podrobné návody obsahující popis, zapojení, nastavení a parametry světelných modulů.

Uváděné ceny jsou cca a jde o ceny české či přepočtené, aktuální v době vydání článku. Doufám, že pro vás není problém si vygůglit aktuální ceny ve svém oblíbeném shopu, ať už u nás, nebo v zahraničí.

- V článku byly použity informace a obrázky ze stránek nebo návodů těchto firem - Axial Racing, Tematik, RC4WD store -

- Obrázek svítícího auta - www.rc4wdstore.com -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje