Kola Ansmann Racing Crawler 1,9'

Autor: RC.305
Sekce: Kola
Zdroj: Michal Nováček, Akroshop.cz
Vydáno dne: 21.12.2009


Ansmann koloPři nákupu vánočních dárků jsem se vypravil po trase, jež mne zavedla i k "Ansmannům" na Balabence (Akroshop.cz - obchod je již zrušen). Šel jsem si vyzvednout motor Poison Truck a taky se juknout na nová crawleří kola Ansmann Racing Crawler 1,9', která se objevila v nabídce eshopu Akroshopu. Po prohlédnutí kol a omačkání gum jsem nakonec neodolal a zakoupil pod stromeček dva páry.
(Aktualizováno 22.12.2009 - viz text kurzívou)

V nabídce Akroshopu je nyní celkem šest typů kompletních 1,9" kol (pneu+disk+vložka), originálně určených pro crawling. Jsou nabízeny ve dvou průměrech, 96mm (3,75") a 108mm (4,25"), a se třemi typy disků - chrom/černý a chromový typu beadlock a standardní chromový lepený. V případě beadlocků jsou gumy přichyceny pomocí duralových kroužků z vnější a vnitřní strany, z každé strany je použito 6 inbusů M2x6mm pro přitáhnutí kroužků k diskům. Ve všech případech kola používají šestihran 12mm pro uchycení k osám.

Ansmann crawler 96mm

Já jsem zakoupil kola s chromovými beadlock-disky - Item No. 211000221. Disky vypadají tak nějak normálně, neurazí a ani nenadchnou, jsou prostě plastové s chromovým finišem. Duralové kroužky jsou zpracovány čistě, oba mají stejný průměr i průřez, na vnějším je však více "masa", je o něco širší. V disku se nachází jeden "dýchací" otvor, který bude třeba zalepit, aby kola při ráchání v kaluži necucala vodu. Gumy mají na bocích logo Ansmann Racing a též údaj o rozměrech - 3,75 x 1,45 - 1,9" (průměr pneu x šířka - vnitřní průměr). Vzorek gum mi připomíná vzorek Flat Ironů od Pro-Line, s tím rozdílem, že Ansmanny nemají prořezané špalíky vzorku. Co se týče měkkosti gumové směsi, jsou s Flat Irony srovnatelné a pěkně lepí. Kola též obsahují měkčí vložky, které však zřejmě vyndám.

Když jsem projížděl obrázky různých gum, tak vzorek těchto Ansmannů je sakra podobný Rock Crusherům. Nakonec to rozetnul MikeP, který mne v komentáři upozornil, že Ansmanny jsou převlečené Imexy, díky!

Jediný problém, na který jsem narazil, je ten, že po rozebrání a opětovném složení jednoho kola se protáčejí dva vniřní inbusy, i když ne lehce. Tento problém přičítám klasickému jevu - metrický závit (a ještě malý) poměrně krátkých inbusů a v plastu. Myslím, že časem náhrada za inbusy s delším závitem by pomohla, případně opatrná fixace šroubků lepidlem. Zřejmě by také asi nebyl problém opatrně zvětšit dírky a použít dlouhé inbusy M2,5 s pojistnou maticí.

Nasazení gum na disky je bezproblémové - přesto, že jde o moje první beadlocky (v ruce jsem měl pouze zmiňované Flat Irony), na potřebný grif jsem přišel asi za dvě minuty. Na můj první subjektivní pohled vypadají kola docela schopně, až později získám nějaké praktické zkušenosti z terénu, dám samozřejmě vědět, jak si vedou.

Ansmann crawler 96mm
Ansmann crawler 96mm
Ansmann crawler 96mm
Ansmann crawler 96mm

- Obrázky - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje