Světelná rampa HobbyPro H528 Truck Light Bar

Autor: RC.305
Sekce: Světla
Vydáno dne: 05.10.2010


Hobby Pro rampaKamarád Štěpán si na Ebayi zakoupil docela pěknou světelnou rampičku prodávanou pod názvem HobbyPro H528 Truck Light Bar, kterou hodlá obdařit své vypiplávané SCXko. Jak už se pomalu stává dobrou tradicí, věci, které si v dobré víře zakoupí, tak nějak se filtrují i přes mne :), tudíž jsem měl možnost si tuto rampu na jeden večer prohlédnout, ošahat, oměřit a vyfotit.

HobbyPro H528 Truck Light Bar - přehled dílůRampa v ceně 8,- USD (+ 4,- USD doprava) je dodávána v rozsypu, který obsahuje samotné tělo rampy s třemi vylisovanýni obdélníkovými reflektory, dále dva samostatné kulaté reflektory, paraboly do každého reflektoru (3+2 ks) a také ochranné mřížky (3+2 ks). Sada dále obsahuje dvě plastové čepičky pro uchycení rampy na střechu a 4 ks šroubů M2 s inbusovou hlavičkou. HobbyPro H528 Truck Light Bar - kablíky s LEDkamiRampa a ostatní díly kromě parabol je vyrobena z černého plastu, který na pohled vypadá kvalitně a je přiměřeně pružný. Paraboly jsou z plastu s chromovým finišem, s otvorem pro osazení 5mm LED diodami. Zasklení ramp není přítomno, musíte si ho vyfiknout sami, např. ze zbytku lexanu či jiného čirého (nebo dle libosti zabarveného) plastu.

Zajímavým rysem této rampy je fakt, že zatímco obdélníkové reflektory (prostřední a oba krajní) jsou pevnou součástí těla (nosiče) rampy, kulaté reflektory si můžete podle chuti přišroubovat, nebo je použít jinde. Rampu tedy můžete použít jako tří- nebo pětireflektorovou, pokud máme rádi symetrii; pokud ne, tak jako čtyřku :) Nasnadě je i možnost mít například tři obdélníkové reflektory namířeny dopředu a dva kulaté dozadu, ale to už je na fantazii a potřebách každého, jak s tím naloží ;)

Paraboly jdou do reflektorů nasunout bez problémů. Mřížky jdou na reflektory nasadit také dobře, slušně lícují, jen je bude myslím chtít aspoň dvěmi kapičkami lepidla opatrně přilepit, abychom zabránili jejich ztrátě někde v terénu. Jak jste již pochopili, inbusové šroubky M2 slouží pro přidělání kulatých reflektorů k tělu rampy (2 ks) a pro přichycení rampy ke střeše auta (2 ks). Inbus je pro 1,5mm klíč.
HobbyPro H528 Truck Light Bar - pohled zepředu
HobbyPro H528 Truck Light Bar - pohled zezadu
HobbyPro H528 Truck Light Bar - čepičky pro montáž ke střeše

Shodou okolností se naprosto stejná rampa, jen celá v chromovém finiši, objevila i na eshopu MZ-Racing jako (YA-0249SV) Maketa světelné rampy za velice rozumný peníz (199,- Kč). Máte tedy možnost vybrat si rampu v provedení černém nebo chromovém, aby stylem vyhovovala vašemu modelu auta.

Rozměry rampy

Délka: 150mm
Výška: 39mm (včetně čepiček)
Šířka: 19mm (reflektor bez osazených LEDek)

- Fotografie - Michal Nováček -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje