LED diody s teple bílým světlem

Autor: RC.305
Sekce: Osvětlení auta
Zdroj: GM Electronic
Vydáno dne: 07.10.2010


LED teplá bíláNa fóru RC4x4.cz sleduji, že se začíná rozmáhat osazování předních světel, ramp a dalších světýlek na RC autech LED diodami s teple (warm) bílým světlem. Toto světlo je v mnohém příjemnější a také často více "scale" než doposavad používané bílé LEDky, které mají studené světlo a často tak trochu do modra.

LED diody s teple bílou barvou z nabídky GM ElectronicZhruba před rokem jsem provedl výběr vhodných LED diod, které se dají použít v RC autě a nacpal to do tabulky a článku Osvětlení modelu auta - výběr vhodných LED diod. Nevím, nakolik je ta tabulka nyní platná, nicméně stále může posloužit jako vodítko při výběru z aktuální nabídky LED diod nejen u prodejce GM electronic.

Tentokrát, abych s tím měl méně práce, klikněte na následující odkaz, který vás zavede na výběr LED diod s teple (warm) bílým světlem v GM electronic. Mám zde i snímek výsledné stránky, jelikož těch LEDek zas tolik není.

LEDku se skladovým číslem 511-912 jsem vyřadil proto, že potřebuje proud 100mA a vybočuje tak z obvyklé hodnoty cca 20mA, což je proud, který obvykle na výstupech poskytují běžné světelné moduly. LEDka číslo 511-898 mi zase příjde svou svítivostí poměrně slabá na to, aby byla někde na autě vidět za denního světla.

LEDky číslo 511-870 a 511-871 jsou jasnou volbou do předních světel a předních přídavných světel nebo ramp.


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje