RC souprava Speed Passion Carrera 2 - 2.4GHz

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 02.02.2011


SP CarreraNa tuto RC soupravu mne již před časem upozornil můj známý kolega-autíčkář jerry-mouse. Byť tedy se zpožděním, rozhodl jsem se stručně představit i tuto soupravu. Důvod je vcelku nasnadě - jedná se opět o jeden z převleků volantové vysílačky od čínské firmy Flysky, v tomto případě dvoukanálové FS-GT2. Už z názvu je patrné, že soupravu Speed Passion Carrera 2 - 2.4GHz nabízí známý výrobce střídavých elektromotorů a regulátorů. Vysílačka je zajímavá především svým netradičním designem a též několika drobnostmi, kterými se odlišuje od běžných gété-dvojek.

Seznámit se s vlastnostmi soupravy Carrera 2 můžete například přečtením mého představení soupravy Ansmann W5. Jak jsem již uvedl výše, vnitřnosti a tedy i funkce jsou shodné s typem Flysky GT2. Pro Carreru tedy platí vše, co je uvedeno v recenzi, včetně vybavení nabíjecím i DSC konektorem.

Speed Passion Carrera 2

Poněkud netradičně je zpracováno tělo vysílačky. Mne tak nějak ze všeho nejvíc připomíná Vetřelce ;). Největším rozdílem oproti jiným vysílačkám GT2 je absence standardního vypínače. U kloubu antény se totiž nachází čudlík, který se uvolní zvednutím antény a tím se vysílačka zapne, sklopením antény a zatlačením čudlíku se pak vysílačka vypne. Volant je na rozdíl od Flysky standardu (silikonová vroubkovaná guma) opatřen černým mechovým potahem.

Panel s ovládacími prvky je opět funkčně shodný s ostatními vysílačkami GT2. Navíc je zde malé kulaté tlačítko, jehož stisknutím se zapíná vysoce svítivá LED dioda umístěná pod čumákem vysílačky. Tato LEDka slouží jako jednoduchá svítilna. Přijímač Carrera 2 je klasický malinký tříkanál, tak jak jej známe od Flysky (typ GR3C).

RC soupravu Speed Passion Carrera 2 jsem našel v prodeji na jednom e-shopu za cenu cca 60,- USD bez dopravy, což je tedy docela dost - za tuto cenu už máte podstatně vybavenější tříkanálovku GT3B i s dopravou. O něco laciněji ji lze najít například na Ebayi za cenu cca 45,- USD včetně dopravy - to se již blíží ceně GT2 například na Hobby Kingu. Chcete-li tedy vyčnívat z uniformity ostatních GT2, po připlacení pár dolarů máte možnost...

Speed Passion Carrera 2
Speed Passion Carrera 2
Speed Passion Carrera 2
Speed Passion Carrera 2
Speed Passion Carrera 2
Speed Passion Carrera 2

- Fotografie - Speed Passion -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje