Nové vysílačky Flysky - GT2B, GT3C, GT4 a FS-T6

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 16.09.2011


Flysky FS-GT3CJiž nějaký ten den lze na stránkách čínského výrobce RC souprav Flysky najít upoutávky na čtyři nové vysílačky, které by se zřejmě měly v nejbližší době objevit v prodeji. Jde o tři nové volantovky, dvě tříkanálové FS-GT2B, FS-GT3C a čtyřkanálová FS-GT4 a dále jedna nová šestikanálová páčkovka FS-T6. Výrobce je již tradičně tak trochu skoupý v technických i obrazových údajích, k dispozici ke stažení ještě nejsou ani návody. Leccos se však dá na základě zkušeností s předchozími typy RC souprav od Flysky i aktuálně dostupných informací odhadnout a tak se podívejme, co můžeme čekat.

V prvé řadě je třeba říci, že podle udávaných technických parametrů - RF rozsah 2,40-2,48GHz, systém přenosu AFHDS, modulace GFSK, RF výkon <20dB, rozlišení 1024 - i tyto vysílačky evidentně používají stejný 2,4GHz rádiový modul jako dosavadní výrobky Flysky. Tím by tedy měla být zajištěna kompatibilita s aktuálními 3, 6 a 8-kanálovými přijímači. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé novinky.

Flysky FS-GT2B

Na první kouknutí si řeknete, že jde o populární GT2 v novém futrále. Při druhém si všimnete, že na rukojeti přibylo tlačítko známé z GT3B - ano, GT2B má tři kanály, což potvrzují i technické údaje. Anténa již není sklopná, ale ve formě pevné žraločí ploutve. Na ovládací panel moc vidět není, čudlíky a kontrolky budou zřejmě obdobné jako u GT2. Jestli je tam nějaký prvek pro nastavení třetího kanálu, třeba alespoň reverzace, to se holt necháme překvapit.
Flysky FS-GT2B

Flysky FS-GT3C

Neodpustím si malé rýpnutí - jestlipak už budou u tohoto nástupce GT3B v pořádku expa? :) Při pohledu na obrázek se mi zdá, že v případě této vysílačky jde o pouhý facelift, kdy především horní strana vysílačky doznala větších úprav. Ovládací prvky jsou víceméně tak, jak je známe z GT3B. Když jsem se pak zakoukal pořádně i na rotující reklamní banner s vysílačkami, lze u GT3C vidět, sice blbě, ale přece, i kus displeje. Při bližším pohledu se mi zdá, že byl použit jiný, již ne modrobílý, ale "klasický" nebarevný LCD displej. No, opět uvidíme, jak to bude v reálu.
Flysky FS-GT3C
Flysky FS-GT3C

Flysky FS-GT4

Úplná novinka v nabídce Flysky, čtyřkanálová volantovka. Obrázek dle mého není fotografií skutečného výrobku, jde řekl bych o výstup z nějakého grafického programu. Otázka tedy je, zda vysílačka bude opravdu takto vybarvená. K ovládacím prvkům - čtyři tlačítka pod displejem budou možná totéž co u GT3B, vroubkované kolečko vpravo bude asi pro pohyb v menu, tlačítka okolo volantu - trimy? (pak tedy ta pod displejem mají jinou funkci), na rukojeť moc vidět není, ale minimálně jedno tlačítko tam zřejmě je. Vlevo od sklopné antény je něco, co vypadá jako otočný knoflík - třetí (čtvrtý) kanál? - může být, že vysílačka bude mít 3 proporcionální a jeden stavový kanál. Na displej není vidět vůbec, pouze mi příjde, že by mohl mít modré podsvícení.
Flysky FS-GT4

Všechny nové volantovky mají podobně jako jejich předchůdkyně nabíjecí konektor a DSC port s PPM výstupem, pomocí kterého půjdou přes USB redukci připojit k počítači. Ještě jeden rys je společný všem třem novým volantovkám a rád bych ho zdůraznil - až na GT4 mají malé nožky, zvlášť u GT2B to je markantní. Při pohledu do technických parametrů se sice nedovíme, jaké baterky a kolik jich je potřeba pro napájení, ale jeden zajímavý údaj najdeme: Power: 3.7V DC. Že by napájení z jedné LiPo? ;) Víme, že vysílačka AX-3 původem od Flysky, kterou najdeme v RTR sadě Wraithu od Axial Racing, je napájena ze čtyř tužkových článků. Myslím, že i naše novinky budou napájeny stejně, ale opět - kdo ví? Necháme se překvapit.

Flysky FS-T6

Poslední novinkou v nabídce Flysky je tato šestikanálová páčkovka. O jejích schopnostech bez návodu těžko mluvit. Velký displej, pohyb v menu rolovacím kolečkem, dva křížové kniply, čtveřice trimů, dva otočné ovladače a čtyři páčkové přepínače. Napájení - kolik článků? Tak aspoň obrázek:
Flysky FS-T6

- Fotografie - FlySky -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje