Pevnostní nárazník pro Axial SCX-10 od RCOffroad.cz

Autor: RC.305
Sekce: Autodíly
Vydáno dne: 23.10.2011


NárazníkPo předchozích článcích představujících řadu rozměrově víceméně malých scale doplňků z nabídky RCOffroad.cz se v tomto článku podíváme na další zajímavý a pro tentokrát i velký kus "železa". Jedná se o pevnostní nárazník určený pro populární expediční podvozek Axial SCX-10. V nabídce e-shopu RCOffroad.cz lze v současné době nalézt dvě varianty tohoto nárazníku - jedna je vybavena průvlakem pro lano navijáku, druhá tento průvlak nemá.

Jak již z výše uvedeného vyplývá, obě varianty nárazníku jsou tvarově i rozměrově identické. Nárazníky jsou zhotoveny z ocelového plechu tloušťky 1,2 mm. K nárazníku jsou přivařeny dva L-držáky s vyvrtanými montážními otvory. Tyto držáky i s otvory přesně sednou do profilu rámu podvozku SCX-10. Na přední straně nárazníku jsou dvě oka pro šekly. Průvlak pro lano je zhotoven z nerezu a k nárazníku je přichycen pomocí dvou matiček M3. Nárazníky jsou opatřeny černou práškovou barvou. Součástí dodávky je i spojovací materiál, který je tvořen dvěma šrouby inbus M3x10 mm a dvěma M2x10 mm spolu s podložkami a matičkami.

Nárazník bez průvlaku:

Pevnostní nárazník RC Offroad
Nárazník s průvlakem:
Pevnostní nárazník RC Offroad
Nárazník s průvlakem, pohled zespodu:
Pevnostní nárazník RC Offroad
Nárazník s průvlakem, pohled zezadu:
Pevnostní nárazník RC Offroad
Nárazník s průvlakem, detail L-držáků:
Pevnostní nárazník RC Offroad

Montáž je velmi jednoduchá. Z rámu podvozku SCX-10 odmontujeme přední plastovou rozpěrku. Nárazník nasuneme do rámu a přišroubujeme pomocí dodaných šroubků. V podstatě by mělo stačit použít inbusy M3, kdo má rád jistotu, může tam dát i ty M2 (ty zadní otvory na rámu jsou opravdu menší, proto tato velikost).

Detail uchycení nárazníku v rámu SCX-10:

Pevnostní nárazník RC Offroad

Fotografie nárazníku na podvozku SCX-10:
Pevnostní nárazník RC Offroad pro Axial SCX-10 - nárazník s průvlakem na podvozku
Pevnostní nárazník RC Offroad pro Axial SCX-10 - nárazník s průvlakem na podvozku, pohled na uchycení
Pevnostní nárazník RC Offroad pro Axial SCX-10 - nárazník s průvlakem na podvozku

Rozměry nárazníku

Délka: 212 mm
Šířka: 43 mm (od ok po konec L-držáků)
Výška: 30 mm
Otvor oka: 3,5 mm
Otvor průvlaku: 18x2 mm
Hmotnost: 111 g

Nárazník je díky svému tvaru vhodný pro použití u kastlí, které jsou vepředu zaoblené. Hodí se tedy pro Honcho i CF-100. K hranatému Dingu se nehodí. Nárazník lze samozřejmě použít i u jiných podvozků, pokud je na montáž připravíte.

Pevnostní nárazník RC Offroad

Aktuální cena nárazníku s průvlakem pro lano je 790,- Kč, bez průvlaku pak 720,- Kč. Nárazníky najdete na e-shopu RCOffroad.cz zde.

- Fotografie - Michal Nováček, RCOffroad.cz -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje