Flysky připravuje novou RC volantovku FlySky FS-NB4 Noble

Autor: RC.305
Sekce: RC soupravy
Vydáno dne: 12.09.2018


Flysky připravuje novou RC volantovku FlySky FS-NB4 NobleČínská FlySky během léta nezahálela a tak se postupně podíváme na několik novinek, které jsou připravovány, nebo jsou již v prodeji. Jako první nabízím pohled na čtyřkanálovou volantovku FlySky FS-NB4 pojmenovanou Noble. Podle kusých informací nepůjde jen o designovou evoluci; FlySky totiž přepracovala RF modul a přichází s novým přenosovým systémem označeným AFHDS 3.

Srdcem vysílačky má být nový RF modul označený FS-HF200. FlySky přechází z GFSK modulace používané u svých dosavadních přenosových systémů AFHDS, AFHDS 2 a AFHDS 2A na modulaci DSSS. Tipuji tudíž, že AFHDS 3 nebude s předchozími systémy kompatibilní a nebude tak možné použít stávající přijímače.

Anténa je integrovaná uvnitř těla vysílačky. TFT kapacitní dotykový displej s bílým podsvícením má velikost 3,5" a rozlišení 320x480 bodů:

FlySky FS-NB4 Noble

Na první pohled vysílačka zaujme hranatým designem i zajímavou koncepcí. Volant lze mít na levé i pravé straně:

FlySky FS-NB4 Noble

FlySky FS-NB4 Noble

Napájecí akumulátor nebo-li noha je zcela oddělitelná od rukojeti, na které drží pomocí násuvného konektoru. Jelikož je opatřena standardním "velkým" 5VB USB portem, dá se zřejmě samostatně použít jako powerbanka; tomu nasvědčuje i separátní vypínač. V rukojeti je umístěn vibrační motorek a dle popisu i nějaký akumulátor ("second battery", viz popis) - netroufám si teď hádat, zda jde o podpůrný akumulátor pro vibrace, nebo jak vůbec oba akumulátory dohromady pracují:

FlySky FS-NB4 Noble

RC souprava je balena v černé kartonové krabici a obsahuje vlastní vysílačku s akumulátorem, přijímač s označením FGr4, USB kabel a výměnný grip na rukojeť:

FlySky FS-NB4 Noble

Technické údaje:

Počet kanálů - 4
RF pásmo - 2.4GHz
RF výkon - <20dBm
Přenosový systém - AFHDS 3
Modulace - DSSS
Kanálová odezva - <13ms
Dosah - cca 300m
Napájení - 1S 4,2V Lipo akumulátor
Signalizace nízkého napětí - <3,6V
Porty - USB, mikroUSB pro nabíjení a SW aktualizaci
Displej - TFT kapacitní dotykový displej 3,5", 320x480 b.
Hmotnost - 520g
Rozměry - 129x114x190 mm

Popis vysílačky a ovládacích prvků:

K dispozici je již quick start "rychlý" návod. Z něho lze vyčíst, že vysílačka obsahuje failsafe pro všechny čtyři kanály, stavovou LED s možností nastavení barvy svícení a LED pro kontrolu stavu akumulátoru. Vybavení ovladači je vcelku standardní a hodně podobné vysílačce FlySky FS-iT4:

FlySky FS-NB4 Noble

Vysílačka umožňuje nastavit předpětí pružin volantu a páčky plynu, pozici páčky plynu a dokonce i velikost lučíku páčky plynu:

FlySky FS-NB4 Noble

Produktová stránka - Flysky FS-NB4 2.4G 4CH Noble Radio

Quick start návod ke stažení - Noble Quick start
Quick operating návod ke stažení (obsah stejný jako quick start, jen jiný design) - NB4-Noble Quick operating guide

Předběžná cena RC soupravy se pohybuje okolo 200,- USD (bez dopravy). Dostupnost zatím není známá, ale souprava je již v nabídce několika velkých eshopů, např. Banggood, Gearbest, apod.

- Fotografie, obrázky - FlySky -


Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz

© 2009 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah - uvedení autoři a zdroje