Šekle a tažný hák z RCOffroad.cz

03.08.2011  |  Rubrika: Scale doplňky  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 16439x  |  Komentářů: 0
Šekl a hákPříznivci RC scale, trial a expedičních vozítek již zajisté dobře znají český e-shop RCOffroad.cz, specializující se na prodej různých scale doplňků a též známý nabídkou kardanů a převodovek od firmy Notyro. Zhruba před deseti dny jsem si nějaké věci objednal a po jejich obdržení si řekl, že bych se mohl s vámi podělit o svoje případné dojmy a taky nějaké ty technické údaje, hlavně rozměry - ty se občas hodí při rozvažování, co a kam na autě přidělat. Současně ještě upozorňuji na články na fóru RC4x4.cz, kde také najdete popis vybraných produktů z nabídky RCOffroad.cz.

Jelikož věcí z RCOffroad.cz mi došlo poněkud více, nevystřílím všechen prach hned a nechám si něco i na další články. V tomto článku se zaměřím hlavně na šekle a taky jeden tažný hák.

Ceny popisovaných doplňků jsou aktuální k datu vyjití tohoto článku.

Tažný hák ocelový kroucený

Tažný hák RC Offroad ocelový - baleníRCOffroad.cz má v současné nabídce tři typy tažných háků, toto je ten nejlacinější. Hák vyrobený z 3 mm ocelového plechu je dále nabízen ve dvou provedeních - plochý s okem v rovině háku za 75,- Kč a zde popisovaný kroucený s okem kolmým na rovinu háku za 82,- Kč. Obě provedení je možno zakoupit ve stříbrné, černé a červené barvě - povrchová úprava je provedena práškovou barvou. Díky použitému materiálu jsou háky velmi pevné a určitě jim lze bez obav svěřit hmotnost našich vozítek.

Rozměry tažného háku:
- Délka x šířka: 20 x 12 mm
- Vnitřní průměr háku / ústí háku: 4,7 mm / 3,3 mm
- Průměr oka pro lanko: 2,2 mm

Ústím háku v parametrech je myšleno zúžení před vnitřním otvorem háku. Samotný tažný hák je proveden velmi čistě a tvarem i velikostí odpovídá skutečné předloze. Hák je dodáván, tak jako i ostatní produkty z nabídky RCOffroad.cz, v plastikovém pytlíku s logem e-shopu na papírovém přebalu. Na následující fotce je tažný hák kroucený stříbrný.

Tažný hák RC Offroad

Šekle ocelové a zinkové

Šekl RC OffroadŠekle jsou, dá se říci, povinnou výbavou každého pořádného offroudu, "dospělého" i toho zmenšeného. Za co jiného taky chytit hák nebo uvázat lano při vyprošťování vozidla a dalších podobných radovánkách. RCOffroad.cz má v nabídce pěkný výběr šeklů různých velikostí a tvarů. Aby je bylo možné srovnat, předkládám vám šekle, které jsem obdržel, pěkně popořadě včetně rozměrů.

Ze zajímavosti jsem zapátral po původu slova šekl nebo-li třmenu. Hodně hovorových výrazů přejala čeština díky třistaleté povinné němčině :), ovšem v tomto případě jde o slovo převzaté z angličtiny. Výraz shackle má v angličtině poměrně bohatý rejstřík významů od policejních klepet přes spoutání až po jho. Nás nejvíce zajímá definice "a U-shaped bracket, the open end of which is closed by a bolt (shackle pin), used for securing ropes, chains...". Tato součástka je díky svému funkčnímu určení populární nejen mezi offroad autíčkáři, ale hlavně lodičkáři, kde si různých lan užijí daleko více ;).

Popis a rozměry šeklů:
NázevPopisRozměry (mm)Cena (Kč)
DRPS1S2S3
Šekl ocel pozinkovaný 4 mmVyroben z oceli, zinkováno. Je poměrně velký, použitelný spíš na model většího auta (náklaďák, apod.), model tanku nebo vozidlo většího měřítka než cca 1:10.2515,64151522,528,-

Šekl RC Offroad
NázevPopisRozměry (mm)Cena (Kč)
DRPS1S2S3
Šekl RCoffroad
zinek 3 mm
Scale šekl, vyrobený ze zinkové slitiny. Dodává se ve dvou barvách, stříbrný a černý.179,5312,512,52089,-
Šekl RC Offroad
NázevPopisRozměry (mm)Cena (Kč)
DRPS1S2S3
Šekl RCoffroad
3x3 mm
Scale šekl, vyráběný ve dvou provedeních, z oceli nebo zinkové slitiny. Ocelový se dodává ve stříbrné a černé barvě, zinkový se dodává v barvě zinku, stříbrný, červený a černý. Ke všem je dodávána dvojice inbusů M3x10 mm černý a pozink. Na prvním obrázku jsou šekly ocelové, na druhém je zinkový.2012,53x3121013Ocel 58,-
Zinek 68,-
Šekl RC Offroad

Šekl RC Offroad

Šekle RC Offroad - porovnáníNa vedlejší fotografii jsou šekle pěkně srovnané podle velikosti, abyste si sami udělali obrázek o rozměrech jednotlivých typů. Zleva jsou to šekl ocel pozinkovaný 4 mm, šekl RCoffroad ocelový černý 3x3 mm, šekl RCoffroad zinkový stříbrný 3x3 mm, šekl RCoffroad zinkový černý 3 mm a Šekl RCoffroad zinkový stříbrný 3 mm.

Důležitá je také vzájemná "kompatibilita" :) tažných háků a šeklů. Výše popisovaný tažný hák nejde díky úzkému ústí háku (3,3 mm) zaháknout za šekl ocel pozinkovaný 4 mm (viz první fotka), s ostatními je to již bez problému (druhá a třetí fotka):
Šekl RC Offroad 4mm + tažný hák = nepasují
Šekl RC Offroad 3mm + tažný hák = pasují
Šekl RC Offroad + tažný hák = pasují

Šekle jsou s ohledem na svou velikost vyrobeny relativně čistě. Na autě jsou stejně dost na ráně, takže drobné nedokonalosti nemusí vadit. Použitá prášková barva u barevných provedení drží velmi dobře a je vcelku odolná. Vzhledem k ceně i provedení je jasným favoritem šekl RCoffroad zinkový nebo ocelový 3x3 mm. Ideálně totiž sedne na tažná oka, která se též nacházejí v nabídce RCOffroad.cz. O tom ale až příště.

- Fotografie - Michal Nováček -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
šekl tažný hák

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
Himoto MegaE
Pohled shora na podvozek.
Počet zobrazení: 3168
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov