RC Adventure Scale Trophy 2018 Děkanské Skaliny - report ze závodu

10.06.2018  |  Rubrika: RC AST  |  Autor: Ondřej Košťál - sWiNe  |  Přečteno 7983x  |  Komentářů: 0
RC Adventure Scale Trophy 2018 Děkanské Skaliny - report ze Poctivému čtenáři webu RC.305 jistě neuniklo, že RC AST odstartovala svou čtvrtou sezonu a popularita těchto závodů se potvrdila i v Děkanských Skalinách. Oblíbená lokalita přilákala jak klasické osazenstvo startovní listiny, jehož zdravé jádro navštěvuje českou scale trophy od prvopočátku, tak i skupinku asi pěti nováčků, jež "adventure" soutěž přilákala s expedičními stroji na tuto výzvu.

Celá skupina před sobotním závodem:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Malebný kus přírody, poskytující azyl pro celou partu na tři dny, však navštívili také tři maďarští nadšenci a přijeli ze vzdálenosti okolo 500 km, což potvrzuje kvalitu lokality a organizaci závodu. Kolegové z maďarského HRCCT (Hungarian RC Crawler and Trial) teamu jsou zkušenými jezdci, zúčastňující se většiny závodu tohoto typu po celé Střední Evropě, takže "Děkanky" se staly součástí jejich scale trophy turné již podruhé.

Maďarský tým HRCCT na technické přejímce:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Systém byl totožný, jako loni, takže v sobotu se odehrál závod kategorií C1/Street a C2/Offroad, kde se zúčastnilo dohromady 27 jezdců. Pět z nich pak nastoupilo do nedělního závodu extrémní třídy C3/Pro-Modified. Páteční večer byl zpestřen rychlostní zkouškou Rally Český Krumlov, která vedla hned vedle našeho kempu, takže celá parta expedičních nadšenců, jež přijela okupovat tábořiště již v pátek, se v šest večer odebrala sledovat ostré průjezdy rallyových speciálů, které končily až v jednu ráno.

Naše zázemí ze vzduchu:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Trať se opět vyznačovala lesním terénem tvořeným kombinací spousty hlíny a jehličí, mechového podkladu, kořenů a velkých kamenů. Páteční průtrž mračen dokonale zkropila celou trať, takže ráno terén prověřil především pneumatiky modelu. Mokré příkré kameny nebo kořeny nedaly jezdců nic zadarmo. Problémy byly samozřejmě také s technikou a při zběžném sledování celkového dění jsem zaregistroval několik potlučených karosérií, problémy s elektronikou, porouchané navijáky nebo tajemný Land Rover Honzy Šandy, jež takřka na každém závodě z neznámého důvodu pošle motor do věčných lovišť a Skaliny nebyly výjimkou. Nejkurióznější havárie se odehrála Jardu Kajzrovi, který na stole dělal rozborku a servis elektroniky svého modelu a stájový kolega mu v dobré víře vypnul vysílačku, aby mu pošetřil baterie, načež model ztratil signál a skočil ze stolu, čímž se zničila kompletně nově upravená karoserie Defenderu Cabrio.

Technická porucha v zápalu boje:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

I tak ale sekce zasazené do krásné přírody se slunečnými paprsky dopadajícími mezi stromy přímo na trať dala jezdcům možnost vychutnat si opravdu krásný závod a po právu v této lokalitě zaplesá srdce nejednoho expedičáka. Vyhlašování vítězů bylo opět opepřeno atraktivní hosteskou a následnou tombolou s cenami od Loops Model. Kategorii Street konečně ovládl Vladimír Špička a odvezl si poprvé vytouženou plaketku za první místo. Drápky vytahuje už pravidelně na RC AST také Jana Mesteková, která po vyhraném "warm-upu" na zimním závodě zajela tentokrát stříbro. Bronz putuje do Maďarska téměř legendě evropských scale závodů - Zoltán Csík je profláklý a zkušený jezdec a zde se mu podařila vyjet třetí příčka. Je třeba dodat, že "streetové" modely s malými koly měli často jízdu hodně náročnou, jelikož museli mimo nástrah postavené tratě překonávat také velké vyhrabané výmoly od modelů ze třídy Offroad.

RC4WD Marlin Crawler v dechberoucí krajině:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

V "offroadech" proběhl tradiční souboj týmových jezdců Karla Lopaty a Radka Ungra, jež se přátelsky přetahují o vítězství v každém závodě. Nově postavená Toyota Land Cruiser HDJ80 na podvozku Traxxas Karla Lopaty fungovala výborně a krom ceny "RC v TOPu" zajistila také zisk zlaté medaile. Radek Ungr těsně před závodem zničil nově postavený Ford F-350, tak provizorně nastoupil s Jeepem JK, které bylo po závodě ozdobeno stříbrnou medailí. Bronzovou medaili získal Václav Pacholík taktéž s červeným Jeepem JK, jehož skupina přátel se stále rozrůstá a již pravidelně navštěvuje závody RC AST.

RC v TOPu po právu patří Land Cruiseru Karla Lopaty:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Třešinkou sobotního dortu se staly noční průjezdy osvětlenými modely místním potokem. Především Toyoty Čendy Bergmana a Karla Lopaty za úplné tmy předvedly krásné maketové brodění a Petr Sejk tuto světelnou show bravurně zdokumentoval.

Noční ježdění:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

C3/Pro-Modified v neděli byla opět drsnou prověrkou pro všechny zúčastněné a bez technických problémů nedojel nikdo. Ráno opět navlhlá trať byla těžko předvídatelná, takže první trialová sekce byla ve skutečnosti mnohem obtížnější, než se zdála. Naskytla několik zábavných výjezdů "na srdce" a zajímavou podívanou bylo také traverzování na příkrých kamenech. Následovaly dvě adrenalinové trophy sekce, kde se jela "kudla" na vteřiny. První z nich byla spíše placatější okruh po kořenech a kamenech na dvě kola a druhá byla v prudkých výjezdech a sjezdech, načež se kličkovalo mezi pařezy a zároveň jezdilo po strmých kamenech. Nejrychleji jeli Radek Ungr a Ondra Košťál, načež si vzájemně nadělili po dvaceti sekundách v obou "trophynách". Ve výsledku byl mezi nimi zhruba v sedmiminutovém součtu za obě trophy sekce rozdíl pouze tři sekundy ve prospěch Ondřeje, ale nepředbíhejme.

IFS Pure Spider byl na terénu jako přilepený:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Mezitím již Standovi Horákovi dvakrát upadlo kolo přímo v závodní sekci a dvakrát povolil kardan, Martin Čížek absolvoval také dvakrát opravu kardanu a první trophy sekci dojížděl bez předního náhonu a navíc s utrženým lanem navijáku. Závěrečná trial sekce bylo opravdu "maso" na skále a zde jsme dorazily svá auta téměř všichni. Předposlední branka byla terčem velkých spekulací, jestli to už není "trošku moc", ale nakonec jsme se do sekce vydali. Šlo o jízdu po zhruba metr dlouhém skalnatém hřebenu a následným prudkým "padákem" ze skalky dolů. První odvážlivec Radek Ungr se třikrát skutálel, načež u svého IFS Pure Spidera ulomil C-hub a vzápětí přetrhl lano navijáku. Sekce s takto poškozeným modelem nebyla možná dojet a s velkým bodovým přídělem musel poslední branku vzdát.

Standa Horák na obávaném skalnatém hřebenu:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Druhý jezdec Honza Šanda se skutálel taktéž třikrát, ale tak šikovně, že branku "prolítnul" bez doteku. Se zjištěním, že jsou tři spodní linky zlomené, však musel sekci vzdát také. Můj průjezd byl obdobný a po skalnatém sešupu a následné potřebě převrátit auto na kola došlo také k poruše fungl nového navijáku a nemožnost sekci dokončit. U Martina Čížka nastupujícího do sekce již od startu bez navijáku bylo pohodové dojetí sekce nereálné již od začátku. Jediným rytířem, který byl schopný sekci dojet bez penalizace 180 bodů za neprojetou branku byl Standa Horák, jemuž se jedinému povedlo sekci zdolat bez fatální poruchy modelu a podařilo se mu vyškrábat i do poslední branky.

I takto se dá pojmout průjezd brankou:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

"CéTrojka" se opět ukázala jako nevyzpytatelná do poslední chvíle a závěrečné shrnutí výsledků to dokonale potvrdilo. I přes vtipnou dvojitou ztrátu kola přímo v závodě a problémy s kardanem se Standu Horákovi jedinému podařilo zajet trialové sekce velmi dobře bez 180ti bodové "penalty", což se ukázalo jako stěžejní. Výsledkem byla překvapivá zlatá pro Standu a velký úžas zúčastněných. Druhé místo získal poměrně tradičně Ondra Košťál, jenž se po výpadku Radka Ungra zdál jako jasný adept na výhru, ale nestalo se tak. Nenápadnou jízdou se dostal na bednu Honza Šanda a odvážel bronz. Radka Ungra poškození Pure Spideru na konci odsunulo z boje o medaile a Martin Čížek zcela pochopitelně skončil poslední s obrovským přídělem trestných bodů za značné technické problémy během závodu.

Výsledky:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Stupně vítězů kategorie C1:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Stupně vítězů kategorie C2:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Stupně vítězů kategorie C3:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Trochu se nám mezi expedičáky rozmohl nový trend – drony s kamerami. Přes víkend jsem zaregistroval tři nebo čtyři jezdce, kteří ve volných chvílích vytáhli drona z batůžku a dokumentovali závody z ptačí perspektivy. Výsledkem je několik poutavých fotek i videí této krásné lokality, viz níže. Děkanské Skaliny opět nezklamaly a umožnily důstojně zahájit letošní sezonu. Kamarádi z Maďarska ještě zůstali do neděle a udělali si soukromou expedici po místních krásách, zatímco druhá část pozůstalých se potila v náročných C3 sekcích. Nezbývá než doufat, že v příštím roce se zde budeme moct sejít ve stejné partě znovu. Další zastávkou RC AST budou Nové Hamry, kde se odehrála zimní příprava. Více informací se včas dozvíte.

Video z neděle:

Další fotografie - fungl nový Cherokee a zrepasovaný Jeep Kaiser v krásném prostředí náročné sekce:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Jištění Hiluxe Vládi Špičky v bočním náklonu:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Obávaný strmý výjezd v trophy sekci byl pro dobře upravená auta maličkostí:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Petr Sejk si cvičně zkusil C3 trophy sekci i s létajícím Dingem:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Pocuchaný Jeep hned v druhé brance závodu:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Ředitelské RoxJero Martina Čížka je atraktivním kouskem ve startovní listině:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Team HRCCT při nedělní procházce:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

Noční ježdění:

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

RC Adventure Scale Trophy Děkanské Skaliny - 19-20.5.2018

- Článek: Ondřej "sWiNe" Košťál, fotografie: Petr "Hagrid" Sejk, Zoltán "Leo" Csík, RC Adventure Scale Trophy - Facebook -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
RC Adventure Scale Trophy 2018 Děkanské Skaliny

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019

Související dokumenty:
RC AST Krušné Hory 2019 (17.06.2019)
Moravský Expediční Pohár 2019 - první závod 22.6.-23.6. 2019 Tesák (16.06.2019)
RC AST - Kokořín 2019 (23.04.2019)
Seznamovací závod RC AST Krušné Hory 2019 - videoreport (23.04.2019)
Kalendář akcí RC AST pro rok 2019 (04.03.2019)
Seznamovací závod RC Adventure Scale Trophy Krušné Hory (24.02.2019)
RC Adventure Scale Trophy 2018 - výsledky sezóny (24.02.2019)
RC Adventure Scale Trophy - Kokořín 29-30.9.2018 (24.02.2019)
International Mini-Z Masters Praha 2019 (31.01.2019)
Grand Prix Mini-Z Cup 2018-2019 (21.11.2018)
RC AST - Kokořín 2018 (15.09.2018)
RC Adventure Scale Trophy - Krušné hory 18-20.8.2018 (14.09.2018)
RC AST - Krušné Hory 2018 (30.07.2018)
RC AST - Děkanské Skaliny 2018 (14.05.2018)
RC Adventure Scale Trophy Nové Hamry 24.2.2018 - report ze závodu (19.03.2018)
Kalendář akcí RC AST pro rok 2018 (19.03.2018)
RC Adventure Scale Trophy Nové Hamry - 24.2.2018 (11.02.2018)
RC Adventure Scale Trophy 2017 - shrnutí kategorie C3 (03.12.2017)
RC Adventure Scale Trophy 2017 - shrnutí kategorie C1+C2 (03.12.2017)
RC Adventure Scale Trophy 2017 - shrnutí sezóny (26.10.2017)
Grand Prix Mini-Z Cup 2017-2018 (18.10.2017)
RC Adventure Scale Trophy 2017 Babiny - 29.-30.7.2017 (27.07.2017)
Seznámení s extrémní kategorií Class 3 (C3) (16.04.2017)
RC Adventure Scale Trophy 2017 Kokořín - 27.-28.5.2017 (11.04.2017)
RECON G6 - kalendář akcí pro rok 2017 (19.03.2017)
Grand Prix Mini-Z Cup 2016-2017 (26.10.2016)
RC Adventure Scale Trophy - Děkanské skaliny - 20.5. až 22.5.2016 (13.05.2016)
Mezinárodní Mistrovství Micro RC aut MMM2016 již příští víkend (14.01.2016)
Mezinárodní Mistrovství Micro RC aut MMM2016 (27.10.2015)
CKRC Central European Scale Trophy a ASTS 4. Lauf 2015 (16.09.2015)
RECON G6 back in Austria (20.08.2015)
RC auta v toušeňské školní tělocvičně již poosmé (03.12.2014)
Pozvánka na ALSracing micro cup 2014-2015 (13.11.2014)
ROCKIN' THE STONEROCKER 2014! (14.10.2014)
STONEROCKER FESTIVAL a RECON G6 2014 - Rakousko (02.10.2014)
Mezinárodní volné mistrovství ČR micro 2014 (20.04.2014)
Ohlédnutí za VII. nedělním odpolednem s RC modely aut 2013 (29.01.2014)
RC auta v toušeňské školní tělocvičně již posedmé (11.12.2013)
Toušeňské odpoledne s RC modely aut (11.11.2012)
Ohlédnutí za V. nedělním odpolednem s RC modely aut (15.11.2011)
V. setkání s RC modely aut v toušeňské škole (28.10.2011)
Expedice První sníh - Praha-Háje - 27.11.2010 (13.12.2010)
Jak proběhlo nedělní odpoledne s RC modely aut (27.10.2010)
Nedělní odpoledne s RC modely aut (04.10.2010)
Pozvánka nejen na 2. závod Mini Offroad Čelákovice 2009/2010 (18.11.2009)
Ohlédnutí za nedělním poježděním v toušeňské tělocvičně (24.10.2009)
Setkání s rádiem řízenými modely aut v toušeňské škole (12.10.2009)


DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
RC4x4.cz na veletrhu Model Hobby 2018 - 21
.
Počet zobrazení: 1828
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 327
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov