RC soupravy Modelcraft GT3 a GT2

31.08.2012  |  Rubrika: RC soupravy  |  Autor: Michal Nováček  |  Přečteno 21274x  |  Komentářů: 4
Modelcraft GT3Několik zmínek o vysílačce Modelcraft GT3 po různých autíčkářských fórech mne již před delší dobou nasměrovalo na známý internetový e-shop Conrad, který jí má ve své nabídce. Již dříve jsem si všiml, že Conrad prodává známou dvoukanálovku Flysky FS-GT2 pod svou značkou jako Modelcraft GT2. V případě GT3 jsem si říkal, zda i tato nemá něco společného s některou z Flajskajek. Parametry, ovládání, údaje na displeji, topologie přijímače, to vše jakoby z oka vypadlo populární Flysky FS-GT3B. Potvrzení na sebe nenechalo dlouho čekat.

Před pár dny čerstvý uživatel fóra RC4x4.cz Giacomo vyjevil zajímavou informaci, že se mu podařilo spárovat svojí vysílačku Modelcraft GT3 s přijímačem Axial AR-3. My již dobře víme, že tento přijímač a vysílačka Axial AX-3 je převlečená Flysky FS-GT2. Podrobil jsem tedy Giacoma brutálnímu diskuznímu výslechu :), takže mohu potvrdit, že i Modelcraft GT3 můžeme zařadit do stále se rozrůstajícího se příbuzenstva vysílaček Flysky. Tímto Giacomovi děkuji za spolupráci i za poskytnuté fotografie střev vysílačky.

Soupravu Modelcraft GT3 najdete na Conradovi za aktuální cenu 1290,- Kč. Technické údaje myslím uvádět netřeba, protože jsou prakticky stejné jako u GT3B - najdete je například zde, s rozdíly, které uvádím v následujícím odstavci.

Upozornil bych na tři rozdíly - jeden, týkající se HF modulace, je rozdílem opravdu jen papírovým, zbylé dva jsou už významné a týkají se napájení a displeje:

  • HF modulace je uváděna FHSS (Frequency Hopping Spread Spectrum), což mne ještě před potvrzením "Flysky kompatibility" trochu mátlo. Flysky používá pro svůj systém označení AFHDS (Automatic Frequency Hopping Digital System). Je to v podstatě to samé, ale jeden nikdy neví, mohla být použita jinak řešená a nekompatibilní HF 2,4GHz část - proto jsem čekal na někoho, kdo vyzkouší spárovat Modelcraft s přijímačem Flysky. I Modelcraft tedy používá "originál Flysky" AFHDS, jen si ho z nějakého důvodu přejmenoval na FHSS.
  • Napájení je řešené podobně jako u Axial AX-3. Jsou tedy použity 4x AA (tužkové) články oproti osmici článků u standardní GT3B.
  • Na první pohled je patrné, že displej je úplně jiný - podstatně menší než u GT3B a s jiným rozložením grafických prvků. To a hlavně pak fakt, že elektronika Modelcraftu s odlišnou desku plošných spojů je osazená mikroprocesorem Atmel oproti STM použitého u GT3B, dává jasnou odpověď na možnost nahrání psx-ova open-source firmwaru - bohužel to nejde.

Fotografie vysílačky Modelcraft GT3:

Modelcraft GT3

Souprava obsahuje vlastní vysílačku, 3-kanálový přijímač RX-302, párovací konektor, anténní trubičku a návod. Návod najdete ke stažení i na stránkách Conrada. Přijímač RX-302 má jinou krabičku, než jsme u Flysky zvyklí, ale funkčně je shodný včetně možnosti nastavení failsafe. Kompatibilita vysílačky Modelcraft GT3 s 3-kanálovými přijímači Flysky je určitě dobrá zpráva pro všechny její uživatele, neboť tak mají možnost používat několikanásobně levnější přijímače než "originální ".

Detail displeje a ovládacích prvků:

Modelcraft GT3
Tříkanálový přijímač RX-302 s příslušenstvím:
Modelcraft RX-302
Deska elektroniky s mikroprocesorem Atmel:
Modelcraft GT3
Deska s ovládacími prvky a displejem:
Modelcraft GT3

Na závěr se na obrázcích můžete podívat na vysílačku Modelcraft GT2. Pokud by vás zajímal její popis, můžu vás odkázat na článek týkající se vysílačky Ansmann W5, které je funkčně naprosto shodná a liší se pouze jiným designem.
RC vysílačka Modelcraft GT2
RC vysílačka Modelcraft GT2 - ovládací prvky
RC vysílačka Modelcraft GT2 - přijímač

- Fotografie - Conrad, Giacomo -

Pridat.eu

Oznámkujte jako ve škole   |  Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0  |  1 2 3 4 5  

Štítky:
Modelcraft GT3 RX-302

Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019DSYS - modelářská elektronika

RC OFFROAD - scale doplňky pro offroad expedice a trucktrial

Promodels.cz - Modely aut na dálkové ovládání

Translate
RC.305 na Youtube
Dotazník
Fotogalerie
RC4x4.cz na veletrhu Model Hobby 2018 - 7
.
Počet zobrazení: 993
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Poslední komentáře
Bude počasí na ježdění?
Vyplatí se nákup venku?
 

MZ-Racing - Internetový obchod s rádiem řízenými modely

Loops Model - RC4x4-shop.cz

RCauta.cz

Rubriky
Nepřehlédněte

RC AST - RC Adventure Scale Trophy

Rozsviťte své auto - seriál o světelných modulech pro RC auta

Jak na jednoduché zapojení světel v RC autě

Jak na barvy vodičů

Přehled modelářských silových konektorů

Návod na přeprogramování firmware vysílačky Flysky FS-GT3B/C

Elektronické moduly

Uložit a sdílet
Tyto stránky uložte, sdílejte nebo přidejte do oblíbených
Pridat.eu
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím. Základna 305. expediční skupiny.
Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
 Dnešní den
 Aktualizace
Mé projekty na RC4x4.cz
Archív článků
Návštěvnost
Statistika obsahu
Článků / stránek: 753
Komentářů: 303
Anket: 12
 
© 2009-2019 - Michal Nováček - minot@ur  |  Všechna práva vyhrazena - All rights reserved  |  Obsah (texty, obrázky) - uvedení autoři a zdroje
Pravidla pro používání cookies  |  Kontakt webmaster  |  Generováno systémem phpRS

Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov